301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Mayıs 2020 - Cuma 12:56 Bu haber 1647 kez okundu
 
'1 Mayıs' Adana’da Erken Kutlandı
1 Mayıs İşçi Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olması nedeniyle birgün öncesinden basın açıklamaları yapılarak işçilerin talepleri dile getirildi. DİSK, KESK, TMMOB, Adana Tabip Odası, Adana Barosu, Adana Emek ve Demokrasi Güçleri ile siyasilerin katıldığı etkinlikte yerlere çiçek bırakıldı.
GÜNDEM Haberi
'1 Mayıs' Adana’da Erken Kutlandı

1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle Adana İstasyon Meydanı’nda yapılacak açıklama öncesi polis sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde güvenlik önlemi aldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut, Orhan Sümer, CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, Adana Barosu Başkanı Avukat Veli Küçük ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen basın açıklaması öncesi  Emniyet Kuvvetleri sosyal mesafe kuralı ile ilgili alana 30 kişinin alınacağını söyledi.

Kendilerine verilen emrin bu yönde olduğunu belirten emniyet kuvvetlerinin sözleri üzerine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a telefon açarak görüşme yaptı.

Görüşmenin ardından alanda bulunan polis bariyerlerinin içerisinde sosyal mesafe kuralına uydu. Siyasiler ve Adana Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklaması metnini DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi Hüseyin Yaşar Gündoğdu okudu.

DAYANIŞMAMIZLA BİR ARADAYIZ

Bu yılki 1 Mayıs’a da umutlarla girdiklerini belirten Gündoğdu, “Bizler bu ülkenin işçileri, emekçileri, kamu emekçileri, mühendisleri, mimarları, hekimleri, aydınları, akademisyenleri, sanatçıları, gençleri, kadınları, emeklileri; bizler bu dünyanın tüm değerlerini ve güzelliklerini, alın terimizle, aklımızla, bilgimizle, kısacası emeğimizle üretenler  2020 1 Mayısında her yıl olduğu gibi umutlarımızla, bilincimizle ve dayanışmamızla bir aradayız. Salgın koşullarında bile zorunlu olmayan işlerde, fabrikalarda, atölyelerde, kamu kurum ve kuruluşlarında, şantiyelerde çalışmamızı dayatan; zorunlu işlerde gerekli önlemleri almadan bizleri çalıştıran bu düzen, bizi üretimdeki herhangi bir araç gereçten farksız basit bir meta olarak görüyor.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: '1, Mayıs', Adana’da, Erken, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1