301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 10:57 Bu haber 655 kez okundu
 
4.370.500 Adet Maske Ücretsiz Olarak Dağıtıldı
Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Mürsel Yalbuzdağ, Sayman Üye Ecz. Sühendan Toksöz ile birlikte Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette ücretsiz olarak 4.370.500 adet maske dağıtıldığı bildirildi.
YAŞAM Haberi
4.370.500 Adet Maske Ücretsiz Olarak Dağıtıldı

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Demirtaş, koronavirüs tedbirleri kapsamında eczaneler tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Oda Başkanı Ecz. Mürsel Yalbuzdağ’dan bilgiler aldı.

Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Vali Demirtaş, koronavirüsle mücadele faaliyetleri kapsamında toplu yaşam alanlarında maske kullanılmasının zorunlu tutulmasının ardından maske dağıtım faaliyetlerinin Adana’da da hız kazandığını ve bu kapsamda Adana genelinde eczaneler vasıtasıyla 874.100 vatandaşa 4.370.500 adet maskenin ücretsiz olarak dağıtıldığını dile getirdi.

Salgından korunmada maske kullanımının önemine de değinen Vali Demirtaş, “Hemşehrilerimizden maske kullanımı konusunda gerekli hassasiyeti göstermelerini özellikle istiyoruz. Çünkü maske kullanmak, koronavirüsün yayılmasını büyük ölçüde etkilemektedir. Bizler maske temini konusunda devletimizin tüm imkanlarını vatandaşlarımız için seferber ettik. Ücretsiz maske dağıtım faaliyetlerimiz gerek eczanelerimiz vasıtasıyla gerekse Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimizce devam edecek.” dedi.

Ziyaret, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4.370.500, Adet, Maske, Ücretsiz, Olarak, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1