Website Suspended

SUSPENDED

This website has been suspended.

Please contact the technical support department.
Haber Detayı
01 Şubat 2020 - Cumartesi 11:42 Bu haber 2190 kez okundu
 
Acıbadem’den Gazetecilere Sağlık Semineri
Acıbadem Adana Hastanesi ‘Gazetecilik ve Kalp Hastalıkları’ ile ‘Kalp Sağlığı ve Beslenme’ konularında gazetecilere seminer verdi.
SAĞLIK Haberi
Acıbadem’den Gazetecilere Sağlık Semineri

Acıbadem hastanesinde yerel ve ulusal gazetelerin temsilcileri ile gazetecilerin yanı sıra Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir'in katıldığı etkinlikte açılış konuşmasını yapan Acıbadem Adana Hastanesi Başhekim ve Direktörü Prof. Dr. Bülent Soyupak, “2009 yılından bu yana mevcut kadromuzu koruyoruz ve yeni arkadaşlar bize güç katıyor. Hastanemiz sürekli büyüyor. Artık senede 75 çocuk hastaya kemik iliği nakli yapıyoruz. Kemik iliği nakli yapmak için hastanenin büyük bir gelişmişlik seviyesine ihtiyacı var. Hastanemiz o gelişmiş seviyededir.” diye konuşan Prof. Dr. Soyupak, Adana ve Türkiye’de corona virüslü insan bulunmadığına da dikkat çekti.

Yoğun tempo ile çalışan gazetecilerin kalplerinin bundan etkilendiğini belirten Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alpay Turan Sezgin, sunumunda şunları söyledi “Eskiden tüm dünyada ölüm sebebinin birincisi kalp hastalıklarıydı.  Şimdi birinci sırayı kanser aldı.” diyerek Türkiye’de her 100  ölümden 20-30’unun kalp ve inme olduğu gibi damar hastalıklarından meydana geliyor.” dedi.

Kalp Sağlığı ve Beslenme konusunda sunum yapan Uzm. Dyt. Pakize Gizem Akgül ise, “Gazetecilik çok önemli ve hızlı bir meslek. Düzenli yemek alışkanlıklarınızın olması lazım. Sabah düzgün bir kahvaltı yapılmalı. Çok fazla simit, poğaça tüketilmemeli. Kişi ihtiyacının ne olduğunu bilmesi ve ona göre beslenmesi gerekir. Günlük alınması gereken besin ögelerine de dikkat edilmeli. Günlük düzenli olarak kalsiyum ve protein alınmalıdır. Özellikle meyve porsiyonlarına dikkat edilerek günde iki öğünden fazla meyve yenilmemelidir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Acıbadem’den, Gazetecilere, Sağlık, Semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1