301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 20:24 Bu haber 372 kez okundu
 
Adana Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi hizmete girdi
Ayakkabı sektörü, yeni bir merkeze kavuşmanın heyecanını yaşadı. Adana Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi, düzenlenen törenle hizmete girdi. Adana Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Ayhan Kaliç, projenin Çukurova Kalkınma Ajansı’nın 2018 yılı Üretim ve Çevre Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Proğramı kapsamında hayata geçirildiğini dile getirdi.
EKONOMİ Haberi
Adana Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi hizmete girdi

Ayhan Kaliç; Adana Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi Kooperatifi olarak, ayakkabı ve konfeksiyon sektörlerinin kentin ekonomik gelişimine katkısının artırılması amacıyla hazırladıkları, ‘Adana Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi Projesi’nin tamamlanmasından mutluluk duyduklarını dile getirdi.

 

Kaliç, “Odamızın başvuru sahibi ve yürütücüsü; Çukurova Üniversitesi’nin (ÇÜ) ortağı, S.S.Adana Ayakkabıcılar Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin iştirakçisi olduğu proje kapsamında Adana’daki ayakkabı ve konfeksiyon üreticilerinin tasarım merkezini kullanarak çok sayıda model üretmeleri ve merkezde hazırlanacak tasarımlar ile firmaların üretim maliyetlerinin düşürülerek rekabet güçlerinin artırılmasını hedefliyoruz” dedi.

 

Merkezin açılış töreninde bir konuşma yapan Adana Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Ayhan Kaliç özetle şu görüşlere yer verdi=

“Adana ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri olan ayakkabı sektörü gün geçtikçe büyümekte, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine büyük katkılar sağlamaktadır. Şimdi açılışını yaptığımız Adana Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi ile birlikte ayakkabı sektörüne yön verecek yenilikçi ve inovatif yaklaşımla yeni üretim teknikleri geliştirilerek, yeni modellerle ülkemiz ve dünyadaki ayakkabı sektörüne yön vereceğiz. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden binlerce dolar vererek getirttiğimiz tasarım modelleri artık bu merkezimizde hayat bulacak olup, burada yapılan tüm çalışma ve tasarımlar sektörümüzle paylaşılacaktır. Aynı zamanda bu merkez kümelenme, markalaşma gibi hususlara da çok büyük katkı sağlayacak olup, Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi’nin kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Bu merkezin açılmasında bizlerden desteğini esirgemeyen Bakanımız Ömer Çelik’e; esnafın, tacirin ve sanayicimizin her zaman yanında olan Adana Valimiz Mahmut Demirtaş’a, Adana Ticaret Odası Başkanımız Atilla Menevşe’ye, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç'e, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Kibar’a teşekkürü bir borç bilir, katılımınızdan dolayı hepinize saygılarımı sunarım…”

Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim ve Kuluçka Merkezi binasında faaliyet gösteren Adana Ayakkabı ve Moda Tasarım Merkezi, yapılan tanıtım toplantısının ardında hizmete girdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana, Ayakkabı, ve, Moda, Tasarım, Merkezi, hizmete, girdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1