301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 10:48 Bu haber 507 kez okundu
 
Adana Barosunda Genç Avukatlar Cübbe Giydi
Adana Barosunda staj dönemlerini tamamlayan avukatlara ruhsatlarını vermek üzere Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt salonumuzda Ant İçme Töreni düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Adana Barosunda Genç Avukatlar Cübbe Giydi

Baro mensubu Özüm Sevgi Akkuş ve Ezgi Serintürk, düzenlenen törenle ant içerek avukatlık mesleğine ilk adımını attı.

Törene Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Saymanımız Av. İlknur Önal, yönetim kurulu üyeleri Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Timur Ortatepe, Av. Nevzat Elçi, Av. Mert Kuşdemir, Av. Furkan Kılıç, A. Duygu Özgüven, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, avukatlar, adliye çalışanları ve genç avukatların yakınları katıldı.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, yaptığı konuşmada duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Eğitim sürecini başarı ile tamamlayarak avukat olmaya hak kazanan genç meslektaşlarını, ailelerini ve staj dönemi geçirdikleri büroların avukatlarını tebrik etti.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük,

“Artık geçen yıla ait staj döneminin sonuna geldik. Bundan sonra ruhsatlar azalacaktır. Genç meslektaşlarımız uzun bir eğitim ve devamında staj dönemini başarıyla tamamladılar. Önemli bürolarda staj yaptılar. Yurttaşlarımızın hak arayışında ve adalete erişiminde başlangıç noktası olan, kamusal ve kutsal bir meslek olan Avukatlık mesleğine adım atmaya hak kazandılar. Ben genç meslektaşlarımı kutluyorum.
Büro avukatlarından edindikleri bilgi ve deneyimlerini, meslek etiği ve kurallarına uygun tavırlarını umarım bundan sonra da devam ettirirler. Büro avukatlarımıza emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum.
Son dönemde staj yapacak büro bulmakta zorlanıyoruz. Ama onları asla yalnız bırakmıyoruz.
Genç meslektaşlarımın ailelerinin çocuklarına parıldayan gözlerle ve gururla baktıklarını görüyorum. Kendilerini yürekten kutluyor ve gösterdikleri çaba nedeniyle tebrik ediyorum”  dedi.

Genç avukatlara cübbelerini Av. Kurtuluş Doğan, Av. Burcu Pul, Av. Oğuzhan Kutlubay, Av. Sevtap Yakar ve Ayşe Nur Karayel giydirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana, Barosunda, Genç, Avukatlar, Cübbe, Giydi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1