Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 12:45 Bu haber 486 kez okundu
 
Adana Barosunda Ruhsat Heyecanı
Adana Barosunda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan stajyer avukatlar düzenlenen törenlerle avukatlık mesleğine adım attılar.
YAŞAM Haberi
Adana Barosunda Ruhsat Heyecanı

Başkanlık odası ve Mahmut Esat Bozkurt avukatlar salonunda yapılan törenlere Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Sayman Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlknur Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Timur Ortatepe, Av. Mert Kuşdemir,  aileleri, sevenleri ve avukatlar katıldılar.

Törende; Büşra Cankara, Ömer Özçelik ve Pınar Gatgar, meslek yemini edip, cübbe giyerek ruhsatnamelerini Av. Veli Küçük’ün elinden teslim aldılar.

Genç avukatlara cübbelerini Av. Bayram Sayar, Av. Ülkü Tolunay ve Av. Mert Kuşdemir giydirdi.

Törende konuşma yapan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, genç meslektaşlarını, aileleri ve staj dönemlerini yanlarında geçirdikleri büro avukatlarını kutladı ve başarılar diledi.

550 stajyer avukat sayısına ulaştıklarını ifade eden Baro Başkanı Av. Veli Küçük, son dönemde genç meslektaşlarına staj yapacak büro bulmakta zorlandıklarını vurguladı.

Avukatlık mesleğinin son dönemlerin önemli bir kariyer mesleği olduğunu vurgulayan Av. Veli Küçük  “Bugün 3 bin yıllık geçmişe sahip bir mesleğe adım atıyorsunuz.  Adana Barosu ailesine güç katacağınıza inancım tamdır. Genç meslektaşlarıma emek ve çaba sarf eden aileleri ve büro avukatlarını kutluyorum. Genç meslektaşlarıma keyifli bir meslek yaşamı diliyorum” dedi.                                                                                                                                                   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana, Barosunda, Ruhsat, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1