Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 16:08 Bu haber 569 kez okundu
 
Adana’da 245 Bin 891 Fidan Toprakla Buluştu
Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11'de 11 milyon fidan, Türkiye'nin 2023 noktasında toprakla buluştu. Türkiye genelinde halkın büyük ilgi gösterdiği organizasyon kapsamında Adana’da gerçekleştirilen etkinliğe Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir de katılarak ağaç dikme seferberliğine destek verdi.
EĞİTİM Haberi
Adana’da 245 Bin 891 Fidan Toprakla Buluştu

11 Kasım saat 11.11'de Türkiye’de adeta ağaç dikme seferberliği başladı. 11 milyon fidan, Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nün koordine ettiği “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında toprakla buluştu. Milli Ağaçlandırma Günü’ndeki büyük seferberliğe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan start verdi.

Etkinliğin Adana ayağı kapsamında Sarıçam Gökbuket Mahallesi’nde gerçekleştirilen törene katılan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir Adana’da 250 bine yakın fidanın toprakla buluştuğunu belirterek “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde daha yeşil bir Türkiye için el ele gönül gönüle vererek geleceğe nefes olmak için kolları sıvadık. Türkiye genelinde 11 Milyon ağaç ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes’ programı ile toprakla buluştu. Bu kapsamda Adana’mızda 250 bine yakın fidan diktik. Bu çok güzel bir adım." dedi.

Ağaç dikmenin önemine vurgu yapan Başkan Kocaispir, "Yaşamımızın devam etmesi için gerekli olan oksijenin büyük bir bölümünü ormanlar sağlar. Ormanlar erozyonu, kuraklığı önler, dalından, yaprağından, gövdesinden birçok ürün elde edilir, kökleriyle su tutarak sellerin oluşmasını engeller, gürültüyü azaltır, beden ve ruh sağlığımız üzerine olumlu etkileri vardır. Bugün ülkemiz genelinde toprakla buluşan milyonlarca fidanımız geleceğimize nefes olacak.'' şeklinde konuştu.

Düzenlenen ağaç dikme törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Adana Milletvekilleri Abdullah Doğru, Tamer Dağlı, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana’da, 245, Bin, 891, Fidan, Toprakla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1