301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Eylül 2020 - Cuma 14:51 Bu haber 1298 kez okundu
 
Adana Sağlık İl Müdürü Uzm. Doktor Halil Nacar, gazetecilerle pandemiyi değerlendirdi
Adana Şehir Hastanesi Konferans Salonunda gezete temsilcileri ile buluşan Adana Sağlık İl Müdürü Uzm. Doktor Halil Nacar, pandemiyi değerlendirdi.
SAĞLIK Haberi
Adana Sağlık İl Müdürü Uzm. Doktor Halil Nacar, gazetecilerle pandemiyi değerlendirdi

“KOVİD-19’UN GEN’İNİ BİLİYORUZ”

Kovid-19 vakasında tüm çalışanlarıyla birlikte salgının artmasını engellemeye özen gösterdiklerini söyleyen Uzm. Dr. Nacar, “Kovid-19 Adana da kontrolümüz altında, vakaları anlık ve günlük takip ediyoruz. Kovid-19’un gen’inin biliyoruz. Soğuk algınlığı, grip gibi mevsimsel hastalıklar gen sayesinde ayrıştırılıyor.” dedi.

“ADANA’DA PANİK SEVİYESİNDE DEĞİLİZ”

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Tanju Altunsu ile Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Emrah Ceviz ile birlikte gazetecilerin karşısına çıkan Adana İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil Nacar, “ Biz sağlık çalışanları olarak insana her kademe de hizmet ediyoruz ve etmeye de devam ediyoruz. Daha çok insanımızı tedavi etmek ve insanlarımızı bu salgından kurtarmak için yoğun çalışıyoruz. Bu hastalıkta psikolojik etkenler çok. Hastalarımızın çoğu psikolojik etki altındalar. İnsanlarımızın bizlere yardımcı olması ve destek vermesi gerekmektedir. Siz basın mensupları bizim için önemlisiniz. Sizlerle birlikte farkındalık yaratmak gerekiyor. Kovid-19 salgını kontrolümüz altındadır. Doktor, hemşire ve tüm sağlık ekibimizle birlikte yoğun bir çalışma yapmaktayız. Adana’da panik seviyesinde değiliz. Hastalarımızın tamamına ulaşıyoruz. Dinamik bir süreç yaşıyoruz. Adana’da çok artışımız yok.  189 filyasyon ekibi 600 kişi olarak sahadayız ve hastalarımızın takibini yapıyoruz. Tedbirli bir hayat için çalışıyoruz.”

“TEDBİR ALINIRSA BULAŞMAZ”

Bu salgında tedbirli olmanın çok önemli bir etken olduğunun altını çizen Sağlık Müdürü Nacar, şöyle konuştu. “ Bu hastalığı tedbir aldığımız süre içinde hiç kimse geçirmeyecek. İnsan sağlığının da bir direnci var. Kalabalık ortamlardan uzak duralım. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyalım. Negatif hastalar negatif olmayabilirler. Şüpheli temaslara dikkat edelim. Artık bu hastalık konusunda tecrübeliyiz. Vatandaşlarımızı test yapmadan da tanıma imkanına sahip olduk. “

 “SAĞLIKTA ŞİDDETE KARŞIYIZ”

Son günlerde sağlık çalışanlarına yapılan saldırılarla ilgili olarak da konuşan Uzm. Dr. Halil Nacar, “ Sağlık çalışanlarımıza yapılan her türlü şiddeti ve saldırıyı kınıyoruz. Sağlıkta şiddete karşıyız. Biz sağlıkçıları insanların kötü günlerde yanındayız ve bizler kötü gün dostuyuz. Sağlık çalışanlarımıza yapılan saldırılarının her zaman karşısında duracağız ve çalışanlarımızın sağlıklarını da düşünmek zorunluluğumuz var. Sağlıkçıların da kendileri gibi birer insan olduklarını unutmamalarını diliyorum.” diye konuşan Uzm. Dr. Nacar, (0322 455 13 13) nolu Kovid-19 Çağrı Merkezinde 50 terminal olduğunu bu sayıyı arttırmayı planladıklarını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana, Sağlık, İl, Müdürü, Uzm., Doktor, Halil, Nacar,, gazetecilerle, pandemiyi, değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1