Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 14:36 Bu haber 1701 kez okundu
 
Adana Soroptimist Kulübü Kütüphane Sözünü Tuttu
Adana Soroptimist Kulübü ‘Kadın değişirse toplum değişir’ sloganıyla geçtiğimiz aylarda panayırı düzenlemiş ve geliri ile pilot köy olan Zeytinli Köyü’nde okuma yazma kursu ve kütüphane yapılacağını açıklamıştı. Demet Bilici’nin başkan olduğu Adana Soroptimist Kulübü Zeytinli Mahallesi Ortaokulu’na yaptırılan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Adana Valiliği “Güney Adana Kalkınma Projesi “ kapsamında 50 kadına kanser erken tanı eğitimi verildi. KETEM merkezlerinde (Kanser Erken Erken Tanı ve Eğitim Merkezi ) meme kanseri, kolon kanseri , rahim ağzı kanseri taraması için programlar yapıldı.
YAŞAM Haberi
Adana Soroptimist Kulübü Kütüphane Sözünü Tuttu

OKUMA YAZMA KURSU BİTİREN KADINLARA SERFİKALARI VERİLDİ

Açılışı panayırda da ilk alışverişi yapan Vali Mahmut Demirtaş’ın eşi Beyhan Demirtaş ve Adana Soroptimist Kulübü başkan ve üyeleri birlikte yaptı. 

Zeytinli Köyü Ortaokulu Kütüphane açılışı sırasında bir konuşma yapan Beyhan Demirtaş, okumanın önemine değinerek kütüphanelerin çoğaltılması gerektiğine vurgu yaptı. Kitap okumanın insanın bilgi birikimini arttırdığını ifade eden Beyhan Demirtaş, insanlar için en kolay öğrenme metodunun kitap okumak olduğunu ve çocukların daha küçük yaşlardan bu alışkanlığı edinmesi için özen gösterilmesi gerektiğini dile getirdi. Amaçlarının ‘Kadın değişirse toplum değişir’ olduğunu dile getiren Başkan Demet Bilici ise şunları söyledi. “Amacımız yaptığımız etkinliklerden elde edilen gelirlerle pilot köyümüze katkı sağlamak. Buralardan gelen tüm gelirler bu köyde yapılacak olan çalışmalarda kullanıldı. İlk olarak okuma kursunu açtık. Şimdi sertifikaları vereceğiz. Adana Valimiz Mahmut Demirtaş’ın desteği ve Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Zeytinli Köyü’nde okuma yazma kursuna başladık Bunun yanında da Zeytinli Ortaokulu’nda Kütüphane yapımını tamamladık ve açılışını yapıyoruz” dedi.

Zeytinli Ortaokulu Kütüphanesi’nin açılış töreninin ardından Beyhan Demirtaş ve davetliler okuryazarlık sertifika törenine katıldı.

Aynı okulda Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi tarafından başlatılan okuryazarlık kursunu başarı ile tamamlayan kadınlara sertifikalarının verildiği törende okumanın ve öğrenmenin yaşı olmadığını ifade eden Beyhan Demirtaş, kursta başarılı olan kadınları azimlerinden dolayı tebrik ettiğini dile getirdi. 

Tören sonunda Hanımefendi Beyhan Demirtaş, bu anlamlı etkinliklerin düzenlenmesinde büyük destekleri olan Adana Soroptimist Kulübü Başkanı Demet Bilici’ye plaket verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana, Soroptimist, Kulübü, Kütüphane, Sözünü, Tuttu,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1