Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
21 Şubat 2019 - Perşembe 12:54 Bu haber 504 kez okundu
 
Adanalı kadınlar lezzetin sırlarını öğrendi
Adana’nın 13 ilçesindeki 17 eğitim merkezinde düzenlediği kişisel gelişim, meslek edindirme ve hobi kurslarıyla sosyal belediyecilikte yeni ufuklar açan Adana Büyükşehir Belediyesi’nin aşçılık ve pastacılık eğitimine katılan kadınlar, yemek ve pasta yapmanın inceliklerini öğrenip, hünerlerini sergiledi.
EĞİTİM Haberi
Adanalı kadınlar lezzetin sırlarını öğrendi

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet yürüten Adana Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezi’nde (ABEM) 9’uncu dönem Aşçılık ve Pastacılık Kursu’na dahil olan kursiyerler, 8 haftalık eğitimin ardından mezun olup, sertifikalarını aldı.

Aşçılık kursiyerleri, öncelikle mutfak terimleri, profesyonel malzemeler, pişirme yöntemleri, doğrama tekniklerini gibi temel bilgileri öğrendi. Daha sonra sıcak ve soğuk salatalar, farklı makarna çeşitleri, pizza, tavuk, et ve balık yemeklerine kadar pek çok özel tarifin sırlarını keşfetti.

Pastacılık kursuna katılanlar ise tatlı ve tuzlu pastalar, kurabiyeler, kekler, sütlü tatlılar, hamur tatlıları, pasta malzemeleri ve yaş pasta yapımı, butik kurabiye yapımını gibi konularda eğitim aldı.

Eğitimin sonunda düzenlenen törende Gençlik Merkezleri ve Meslek Edindirme Şube Müdürü Ahmet Küncü, kursiyerlere sertifikalarını takdim edip, kutladı. Kursiyerler hazırladıkları birbirinden lezzetli yemek ve pastaları mezuniyet etkinliğinde katılımcılara ikram etti.
Aşçılık ve pastacılık kurslarında eğitim alan kadınlar, kendilerine böylesine eşsiz bir imkan sunan Adana Büyükşehir Belediyesine şükranlarını sunup, hemcinslerini bu kurslardan yararlanmaya davet etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adanalı, kadınlar, lezzetin, sırlarını, öğrendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1