301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ekim 2015 - Perşembe 09:46 Bu haber 7670 kez okundu
 
ADEO Görev Bölümü Yaptı
Adana Eczacı Odası (ADEO) yapılan genel kurul ve seçimi sonrası başkanlığa yeniden Ecz. Ersun Özkan getirildi.
YAŞAM Haberi
ADEO Görev Bölümü Yaptı

Adana Eczacı Odası yönetim ve kurullarının belirlenmesinin ardından yönetim şu şekilde oluştu; Başkan Ecz. Ersun Özkan, Genel Sekreter Ecz. Ömür Mürsel Yalbuzdağ, Sayman Ecz. Sühendan Toksöz, Üyeler Ecz. Erdem Kızıltepe, Ecz. Serdar Ünsal, Ecz. Ahmet Gökhan Önal ve Ecz. Zuhal Seher Demir. Denetleme Kurulu: Başkan Ecz. Ömer Kardeşler, Üyeler Ecz. Betül Taştepe ve Ecz. Mehmet Serkan Kılınç. Haysiyet Divanı: Başkan Ecz. Nejla Yıldız, 2. Başkan Ecz. Muhammet Alper Hendek, Raportör Ecz. Gülen Özel Kaya, Üyeler Ecz. Fatih Berktaş ve Ecz. Tuba Ulular Deveci.

YÖNETİM TOPLANTISINI YAKLAŞIK 25 GENÇ ECZACI İLE YAPIYORUZ

Adana Eczacı Odası’nı genç eczacılarla yönetmek istedikleri bu yüzden yönetim ve kurullarını genç eczacılardan oluşturduğunu ifade eden Adana Eczacı Odası 3. Dönem Başkanı Ecz. Ersun Özkan yaptığı açıklamada “Bizler geleceği kucaklamak için geçtiğimiz dönemde de bu dönemde de genç eczacılarımıza yer verdik. Böyle olunca da daha güçlü bir örgütlenmeye sahip olunabiliyor. Yönetimimiz 7 üyeden oluşuyor ama biz yönetim toplantılarımızı yönetim ve yedek üyeler, denetleme kurulu ve yedekleri, haysiyet divanı ve yedekleri ve delege yedek arkadaşlarımızla birlikte yapıyoruz. Yaklaşık 25 eczacı kararları ortak alıyoruz. Daha çok ve kaliteli hizmet yolu buradan geçiyor. Önümüzdeki dönemlerin kadroları da kendi kendine işi öğrenerek hazır hale geliyor. Bu dönemde de hem eczacılarımıza hizmeti hem de halk sağlığı adına hizmetlerimizi devam ettireceğiz.”

TEB’DE YENİ BİR ANLAYIŞA İHTİYAÇ VAR

İlaç ve eczacılık alanında büyük değişimlerin yaşandığına da vurgu yapan Başkan Ecz. Ersun Özkan, “Eczacılar ciddi anlamda ekonomik sıkıntıda, bunu her fırsatta dile getiriyoruz. Bu anlamda Türk Eczacılar Birliği’nde yeni bir anlayışa ihtiyaç duyduk. Aralık ayında yapılacak TEB seçimlerinde yeni bir yapılanma peşindeyiz.”

BİR ECZANENİN MESAİ SAATİ DIŞINDA İLAÇ VERMESİ ETİK DEĞİL

Gazetelerde yer alan bir haberde eczane çalışanlarının mesai saati dışında hastaya kötü davranıldığı iddiasına açıklık getiren Ecz. Özkan, “Haberleri ben de okudum. Eczane sahibi ile görüştüm. Güvenlik kamerasını da inceledim. Gazeteler eksik bilgi almış. Yakında nöbetçi eczane vardı. Haberi yapan basın mensubu keşke hasta ile görüştükten sonra eczane sahibi ya da bizim oda ile görüşmüş olsaydı daha sağlıklı bilgiyi vatandaşla paylaşmış olacaktı. Eczanelerin mesai bitiminden sonra ilaç satışı yapmaları etik değildir. Nöbetçi eczane sabaha kadar hasta bekliyor. Onun da hakkı gasp edilmemelidir. Eczacı etik olanı, doğru olanı yapmıştır. Nasıl hastanelerden mesai saati dışında poliklinik hizmeti alınamıyorsa, bir kamu dairesinden hizmet satın alamıyorsanız, bizim eczanelerimizden de ilaç alamazsınız. Bunun kuralları var. Herkes bu kurallara uymak zorundadır.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADEO, Görev, Bölümü, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1