Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
03 Mart 2019 - Pazar 15:35 Bu haber 1805 kez okundu
 
ADSİAD’da 28. Yıl Coşkusu
Kurulduğu 1991 yılından bu yana Atatürk ilke ve fikirleri ışığında ilerleyen, kentine, bölgesine üretim, istihdam ve ihracat desteği sağlayan, sosyal sorumluluk projeleriyle de öne çıkan Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) 28. yılını görkemli bir törenle kutladı.
YAŞAM Haberi
ADSİAD’da 28. Yıl Coşkusu

Sheraton Otel’de düzenlenen törende Adana’nın birleştirici gücü olma yönünü de yansıtan ADSİAD, yerel seçimlerde büyük bir rekabet örneği sergileyen ve ADSİAD Onur Kurulu Üyeleri olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Hüseyin Sözlü ile Seyhan Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ı aynı masa etrafında birleştirmenin gururunu yaşadı. Türk pop müziğinin dev isimleri Yeşim Salkım, Eda Özülkü, Metin Özülkü ve Ferda Anıl Yarkın’ın da sahne aldığı gecede 14 yeni ADSİAD üyesine berat belgeleri takdim edildi.

 

ADSİAD, GÖREVİNİ YAPIYOR

Dünyada ve Türkiye’de yaşanan tüm zorluklara, krizlere inat 28 yıldır üyelerinden aldığı ekonomik ve sosyal gücü ülke geneline yansıtmaya, pozitif enerji yaymaya özen gösteren ADSİAD’ın kurucularına, tüm başkanlarına, yönetim kurulu üyelerine ve 139 üyesine teşekkür eden ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, açılış konuşmasında “ADSİAD, Türkiye’nin ekonomik büyümesinde ve istikrarlı bir ekonomi politikası oluşmasında üzerine düşen görevi yapmaya gayret etmektedir” dedi.

BAŞKANLAR AYNI MASA ETRAFINDA

ADSİAD’ın iki önemli ismi olan Hüseyin Sözlü ve Zeydan Karalar’ın yerel seçim sürecinde tüm Adana’ya hizmet için gecesini gündüzüne kattığını, tüm insanlara ulaşma çabasının takdir edildiğini belirten Sönmez, Sözlü ve Karalar’ın Adana’nın sesini Türkiye’ye ve dünyaya duyurma gayretlerinin ADSİAD için ayrı bir onur vesilesi olduğuna işaret etti.  Sönmez, “Bugün aynı masa etrafında birleştikleri ve demokrasi kültürünü yansıttıkları için iki başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

ADSİAD, ADANA MARKASIDIR

28 yıl önce doğan ADSİAD’ın bugüne kadar bir çok sorumluluk üstlendiğini, ‘Marka Okul’, ‘I Love Adana’, ‘İş Geliştirme Merkezi’, kadın ve çocuklarla ilgili projeler, kültür ve sanata verdiği değer, sanatçı, çiftçi ve sporculara olan inancıyla tam 28 yılı geride bıraktığını vurgulayan Sönmez, şunları söyledi:

“Kentine, bölgesine, iş insanlarına büyük motivasyon sağlayan, destek olan, belki de bir çok kişinin farkında olmadığı tarım, sanayi, endüstri, eğitim, inovasyon ve enerji sektörüne ilişkin öneriler, yeni fikirler sunan, Almanya’da başlayan ve dünyayı etkisi altına alan Endüstri 4.0’ı belki de Türkiye’de ilk kez tartışan büyük bir aileyiz biz. 28 yıllık süreç içerisinde hiçbir polemiğe, ayrıştırmaya, ötekileştirmeye girmeyen, insanları dini, dili, rengi, inancı nedeniyle yargılamayan, bir kültür mozaiği Adana’ya bu değerler ışığında ekonomik, sosyal, sportif ve sanatsal katkı sunan ADSİAD artık Adana’nın bir markasıdır. Gururla, iyimser ve girişimci bir ruhla 2019 yılına taşınan ADSİAD; 28 yıllık bir sevdanın kurumsallaşmış halidir.  ADSİAD, birleştirici, duyarlı, büyük bir ailedir. Adana bizim, Türkiye bizim. Hep birlikte mücadele ederek, birleşerek, güçlenerek;  güvenli, çağdaş ve refah düzeyi yüksek bir Adana ve Türkiye oluşturabileceğimize inanıyorum. ADSİAD, bu uğurda hareket eder, birlikteliğin gücüne inanır. ADSİAD ailesi, insanı esas alır, doğayı ve hayvanları korur. Adana’yı seviyoruz, Türkiye’yi seviyoruz.”


SÖZLÜ: ÜRETENİN YANINDAYIZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı Hüseyin Sözlü ise üretim ve istihdam sağlayan işletmelerin madenler kadar değerli olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında Türkiye’de huzur ve refahın birbirini tetikleyen faktörler olduğunu, yer altı kaynaklarının doğru değerlendirilmesi, işletmelerin ve iş insanlarının geleceğe emin adımlarla taşınması için huzur ve refah ikliminde çalışılarak hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Cumhuriyet kazanımlarına, iş insanlarının birbirlerine sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşmasının önemine değinen Sözlü, “Üretenlerin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

KARALAR: İŞSİZLER KENTİ OLMAK İÇİMİZİ ACITIYOR

Adana’nın işsizler kenti olmasının iç acıttığını vurgulayan Seyhan Belediye Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar ise Adana’yı cazibe merkezi haline getirmek istediğini söyledi. Adana’nın mutlu insanların kenti olması için kafa yorduğunu belirten Karalar, Adana’da sanayi sektörünün gerilemediğini ancak diğer kentlerdeki daha çok ve hızlı sanayi atılımının Adana’yı geride bıraktığını kaydetti. Adana’yı 10 yıl içerisinde özenilen bir kent haline getirmekte kararlı olduğunu anlatan Karalar, “Yolumuz, ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ diyen Atatürk’ün yoludur” diye konuştu.

 

BAŞKANLARA TEŞEKKÜR, YENİ ÜYELERE BERAT BELGESİ VERİLDİ

Törende ADSİAD ailesine yeni katılan M.Tolga Yıldırım, İlker Kiver, Erim Kızılöz, Yusuf Can Dağtekin, Ali Can Boğa, Zafer Sözlü, Şentürk Çalık, Mehmet Ulusoy, M.Nedim Büyüknacar, Orhan Murat Avcı, Enver Yılmaz, Halid Milli, Muharrem Keklikci ve Ali Masat’a üyelik rozetleri takıldı, ADSİAD berat belgeleri  takdim edildi. Adana’ya sundukları katkı nedeniyle ADSİAD Onur Kurulu Üyeleri Hüseyin Sözlü ve Zeydan Karalar’a da teşekkür plaketi sunuldu.

YOĞUN KATILIM

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı sayın Alican Yamanyılmaz, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Kazakistan Adana Fahri Konsolosu Tarkan Kulak, Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, Mersin Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) Başkanı Ayferi Tuğcu, Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı Osman Bağış, ADSİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Cahit Sınmaz, ADSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, ADSİAD ailesi ve çok sayıda davetli katıldı. ADSİAD 28. Yıl pastasının kesildiği gecenin sonunda ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, derneğe emek veren yönetim kurulu üyeleri ve çalışanlarına plaket, konuklara unutulmaz bir gece yaşatan sanatçılar; Yeşim Salkım, Eda Özülkü, Metin Özülkü ve Ferda Anıl Yarkın’a da çiçek takdim etti. 28. Kuruluş yıldönümü törenleri toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADSİAD’da, 28., Yıl, Coşkusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1