301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Mart 2019 - Perşembe 18:28 Bu haber 445 kez okundu
 
Akay, Arı Gibi Çalışıyor
Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Seyhan’da yaşlıların mutlu, huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlayacak olanakları hayata geçireceğinin müjdesini verdi.
SİYASET Haberi
Akay, Arı Gibi Çalışıyor

Seyhan’daki yaşlılar için “Üçüncü Mevsim Bahar Köyü”

Yerel seçimlere sayılı günler kala, çalışmalarını hızlandıran CHP’li Akay, Seyhan’ın dört bir yanında ayrım yapmaksızın tüm yurttaşlara ulaşıp, belediye başkanlığı döneminde gerçekleştireceği projelerini anlatıyor. Seyhan’da kadınından erkeğine, çocuğundan yaşlısına herkesin, bir arada, mutlu, huzurlu bir yaşam sürmeleri için seferber olacaklarını kaydetti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı-Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi rakamlarına göre 2018 yılında yüzde 8’lerde olan yaşlı nüfusunun, 2025’e kadar yüzde 10,2‘lere çıkmasının öngörüldüğünü aktaran CHP’li Akay, Seyhan’da yaşlılar için kentin karmaşasından uzakta, sakin, doğa ile iç içe, havası temiz bir yerde “Üçüncü Bahar Köyü” kuracaklarını dile getirdi.

CHP’li Akay,  Emekli Dinlenme Evleri’yle de emeklilerin ve yaşlıların yaşam kalitesini yükseltip, onların sosyalleşmeleri, günlerini huzurlu ve mutlu geçirmeleri için çalışacaklarını ifade etti.

 

CHP’li Akay’dan ÇGC’ye ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan adayı Akif Kemal Akay, seçim çalışmalarının temposunu giderek daha da arttırıyor. Her gittiği yerde büyük ilgi ve sevgi gösteriyle karşılanan CHP’li Akay, basın kuruluşlarını da ziyaret etmeyi ihmal etmiyor. Akay, bu kapsamda Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret etti. Akay’ı burada ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, Genel Sekreter Ömer Üney ile Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Arat karşıladı.

Samimi bir ortamda geçen görüşmede ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay’a ÇGC’nin yeni sosyal tesisleri hakkında bilgi verirken, özellikle yerel basının yaşadığı sorunları aktardı.

CHP’li Akay’a ziyaretinden dolayı teşekkür edip, başarılar dileyen Başkan Esendemir, yerel yönetimlerin basına destek çıkması gerektiğini dile getirdi.

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay da kendisine gösterilen konukseverlikten dolayı Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti. Akay, ÇGC Başkanı Esendemir’e 31 Mart’ta Seyhan Belediye Başkanı seçildiği andan itibaren hayata geçireceği projeler hakkında bilgi verdi. Akay, Seyhanlıyı kucaklayacak sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini vurgulayarak “Toplumu temsil eden STK’larla hareket edeceğiz. Bunların başında da basın ve onun meslek örgütü olan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti geliyor. Basının bugün ne denli zor koşullar altında görev yaptığının bilincindeyiz. ÇGC nezdinde tüm basın emekçilerini kutluyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akay,, Arı, Gibi, Çalışıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1