Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 12:56 Bu haber 581 kez okundu
 
Akay, “Seyhan üretken bir belediyecilik anlayışıyla yönetilecek”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan adayı Akif Kemal Akay, toplumun her kesimini kucaklayan çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Seçim çalışmalarını, Seyhan’ın tüm mahalle ve sokaklarına yayan CHP’li Akay, çeşitli sivil toplum ve meslek kuruluşlarıyla da bir araya gelerek, kentin sorun ve çözüm önerilerini konuşuyor.
SİYASET Haberi
Akay, “Seyhan üretken bir belediyecilik anlayışıyla yönetilecek”

TANIK VE TÜMER’DEN AKAY’A TAM DESTEK

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Millet İttifakı Seyhan Belediye Meclis üyesi adaylarından Mustafa Tunç ile Mehmet Şahin’in düzenlediği kahvaltıda işinsanlarıyla bir araya geldi. Buradaki etkinliğe Ankara’nın Çankaya İlçesi eski Belediye Başkanı Bülent Tanık ve önceki dönem Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer de katılarak Akay’a seçim çalışmalarında destek verdi.

 

“ÜRETENİN ÖNÜ AÇILACAK”

Adana’da işsiz sayısının 180 bini bulduğuna dikkat çekip yeni iş olanaklarının yaratılmasının önemine vurgu yapan Akay, Seyhan Belediye Başkanı seçildiği andan itibaren üretken bir belediyecilik anlayışı sergileyeceğini kaydetti.

İşadamlarından da aynı anlayışı beklediğini ifade eden Akay, “Bizim dönemimizde üretim yapanlara asla zorluk çıkarılmayacak, hatta yardımcı olunacaktır” diye konuştu.

 

CUMHURİYET EVLERİ YARARINA DÜZENLENEN ETKİNLİĞE KATILDI

CHP Seyhan Belediye Başkan adayı Akif Kemal Akay, eşi Nesrin Akay’la birlikte 543 öğrenciye başta ev kirası yardımı olmak üzere eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla “Cumhuriyet Evleri” projesi kapsamında düzenlenen etkinliğe katıldı.

 

13 YILDA YÜZLERCE ÖĞRENCİYE DOKUNAN PROJE

“Cumhuriyet Evleri” projesinin öncülüğünü yapan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Figen Doran, 13 yıl önce çıktıkları bu yolda yüzlerce öğrenciye dokunduklarını dile getirdi. ÇÜ’de hukuk, tıp ve çeşitli fakültelerde eğitimlerini sürdüren başarılı gençlere yemek, kitap, deterjan, ev kirası gibi konularda gönüllülük esasına dayalı yardımlarda bulunduklarını anlatan Prof. Dr. Doran, “Böylelikle onların yaşam algılarında değişiklik yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

 

AKAY’DAN EĞİTİM HİZMETLERİNE DESTEK SÖZÜ

Seyhan Belediye Başkan adayı Akif Kemal Akay da, aynı zamanda öğrencisi olan Prof. Dr. Figen Doran ile etkinliğe destek veren kişilere teşekkür etti. Akay, Seyhan Belediye Başkanı seçildiği zaman, sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde eğitim hizmetlerine özel bir önem vereceğinin altını çizdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akay,, “Seyhan, üretken, bir, belediyecilik, anlayışıyla, yönetilecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1