301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Sigaradan ölen ölene!
ADAMOB,
Haber Detayı
26 Aralık 2018 - Çarşamba 10:08 Bu haber 1294 kez okundu
 
ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “2019’dan ümitliyiz”
Adana Ticaret Borsası 9. olağan meclis toplantısında konuşan Başkan Şahin Bilgiç, 2018 yılının dönem dönem sıkıntılı geçtiğini ama 2019 yılından ümitli olduklarını söyledi.
EKONOMİ Haberi
ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “2019’dan ümitliyiz”

“2019 YILI İÇİN KÖTÜMSER DEĞİLİZ”

Adana Ticaret Borsası (ATB) Meclis Başkanı Osman Bağış’ın 2018 yılını değerlendirip, 2019 yılının bereketli ve bol kazançlı bir yıl olması dileğiyle açtığı meclis toplantısında gündem gereği konuşan ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “2018 yılına ülke olarak iyi başlanmadı. Dövizdeki dalgalanmalar, ekonomik sıkıntılar, faizlerin yükselişiyle Türkiye ekonomik olarak olumsuz bir dönem yaşadı. 2019 yılında bu sıkıntıların yaşanmaması ümidindeyim. 2018 yılı için bu tespiti yaptık ama kötümser değiliz. Hükümetimizin 2019 yılı için alacağı tedbirlerle bizler bir çok sorunun üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz. Bunu inşallah üyelerimiz nezdinde de ülke ekonomisinde de 2019 yılının başından itibaren düzelerek gitmesini diliyorum. Türkiyenin kalkınma hamlesinin devam ettiği bir yıl olmasını temenni ediyorum.”

“TARIM STRATEJİK ÖNEM ARZETMEKTEDİR”

Çukurova bölgesi için tarımın stratejik önem arzetmesi, tarım ve tarıma dayalı sanayinin daha iyi noktaya gelmesinin çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Bilgiç, “Ben tarımı stratejik olarak görüyorum. Türkiye’de tarım gerçekten önemli. Bir sürü sıkıntıya rağmen tarımdan vazgeçecek değiliz. Ülkemizin beslenmesine ve ekonomisine katkı sağlayacak buğdayı, mısırı, pamuğu her halükarda ekmek ve yetiştirmek zorundayız. Yaşadıkları sıkıntıya rağmen direnen üreticilerimizi ben içtenlikle tebrik ediyorum. Üretim devam edecek ki Türkiye kendine yetebilsin. Çünkü her şey dışarıdan alınmayla baş edilemez. İç piyasayı ayağa kaldırıp, canlı tutmalıyız. Bunu yapabilirsek ekonomimiz ayağa kalkar ve güçlü olur.”

“ASGARİ ÜCRET ÇALIŞAN KESİM İÇİN SEVİNDİRİCİ OLMUŞTUR”

2.020 lira olarak açıklanan asgari ücretide değerlendiren Başkan Bilgiç, “26 noktasında açıklanan net asgari ücret çalışan kesim için sevindirici olmuştur. Biz bundan mutluluk duyuyoruz.  Asgari ücretin işverene maliyeti 3 bin lira civarındadır. Daha önceki yıllarda olduğu gibi devlet desteklerinin önümüzdeki yılda devam etmesi lazım.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından meclis gündem maddelerine geçildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ATB, Başkanı, Şahin, Bilgiç,, “2019’dan, ümitliyiz”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “2019’dan ümitliyiz”
ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “2019’dan ümitliyiz”
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1