Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 11:54 Bu haber 622 kez okundu
 
Avukatlara E-Uygulamalar anlatıldı
Adana Barosu ile Adana Mali Müşavirler Odası birlikteliğiyle “Avukatlık Muhasebe Uygulamaları, E-Uygulamalar, E-Serbest Meslek Makbuzu” konulu meslek içi eğitim semineri düzenlendi
YAŞAM Haberi
Avukatlara E-Uygulamalar anlatıldı

Avukatların yoğun ilgi gösterdikleri seminerde Adana Mali Müşavirler Odası Başkanı, Mali Müşavir Güney Yılmaz ve Mali Müşavir Adem Eliş’in sunum yaptı.

TEŞEKKÜR
Seminerin açılış konuşmasını yapan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, "1 Ocak 2020 tarihi itibariyle uygulamaya konulacak Elektronik makbuz ve e-uygulamalar hakkında meslektaşlarımızın gerekli donanıma sahip olması için bilgi paylaşımında bulunacak Adana Mali Müşavirler Odası Başkanı Güney Yılmaz ve Mali Müşavir Adem Eliş ile seminere katılım sağlayan meslektaşlarına teşekkür etti.

Teknolojinin yoğun kullanıldığı bir dönemde yaşadıklarını belirten Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Teknolojiyi takip etmenin ve sürekli kendimizi yenilemenin gerekli olduğuna inanıyorum. Adana Mali Müşavirler Odası Başkanı ve değerli konuşmacımıza teşekkür ediyorum. Kendileri SMMMO ile aynı zamanda Adana Akademik Meslek Odaları kapsamına da dahil oldular. Aktif çalışmalar içerisinde yer alıyoruz. Güç birliği ve dayanışma içerisindeyiz. Keyifli ve bizleri aydınlatıcı bir seminer olacaktır. Bugün paylaşılan bilgileri de Vergi Hukuk Komisyonumuz eliyle kitapçık olarak hazırlamayı planlıyoruz.” dedi.

 

SİSTEM İYİ ANLAŞILMALI

Adana Mali Müşavirler Odası Başkanı Güney Yılmaz da yaptığı konuşmada “Bugün önemli bir konu için bir araya geldik. Yakın zamanda alışık olduğumuz bazı uygulamalar değişecek. Yani evrak düzenleme işi ortadan kalkacak. Bütün takip ve denetim süreçleri elektronik ortamda yapılacağı için bu sistemi iyi anlamamız ve öğrenmemiz gerekecektir.” dedi.

Mali Müşavir Adem Eliş, 01.01.2020 tarihinde başlayacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 509 sayılı Genel Tebliği olan e-Uygulamaları slayt sunum yaparak anlattı. Merak edilen soruları yanıtladı.

Seminer sonunda konuşmacılara teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Avukatlara, E-Uygulamalar, anlatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1