Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 00:26 Bu haber 997 kez okundu
 
Bağatur, “Üreten Kadına destek olacağız”
DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. M. Çağrı Bağatur, bir kentin çağdaşlık seviyesinin engellilere verdiği değerle doğru orantılı olduğunu söyledi. Üreten kadına destek sözü verdi.
SİYASET Haberi
Bağatur, “Üreten Kadına destek olacağız”

Demokratik Sol Parti (DSP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M. Çağrı Bağatur, engelli bireylerin yaşam koşullarının iyileştirilmesi için önemli çalışmaların altına imza atan eşi Av. J. Işıl Bağatur ile birlikte Umut Dayanışma Engelliler Derneği ve Artı Özel Eğitim Gönüllüler Derneği'ni ziyaret etti. Dernek yöneticileri ve engelli aileleriyle bir araya gelen DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bağatur, göreve geldiklerinde öncelikli projelerinin engelsiz bir Adana'yı oluşturmak olduğunu söyledi. Kendilerinin de engelli bir evlatları olduğunu, bu nedenle engelli bireyler ve ailelerinin yaşadıkları sorunları çok iyi bildiklerini belirten Bağatur, sosyal projelerle engelli bireyleri toplumsal hayata dahil edeceklerini söyledi.

Bağatur, "Kentlerin çağdaşlık seviyesi engelli vatandaşlarına verdiği değerle doğru orantılıdır. Eğer siz yönettiğiniz kentte yaşayan engelli bireyleri, mahkum oldukları dört duvardan kurtarıp, topluma dahil edebiliyorsanız başarılı bir belediye başkanısınız demektir. Aksi halde başarılı bir yönetimden bahsetmek söz konusu olamaz" dedi.

 

ENGELLİLER İÇİN DE DEĞİŞİM BAŞLAYACAK

Eşi Av. J. Işıl Bağatur'un engelli bireyler ve ailelerinin yaşam standartlarını yükseltmek adına bugüne kadar çok önemli çalışmaların altına imza attığını belirten M. Çağrı Bağatur, "1 Nisan sabahı göreve geldiğimizde engelli vatandaşlarımız için de değişim başlayacak. Engelsiz Adana için vakit kaybetmeden çalışmalara başlayacağız. Adana'da yaşayan tüm engelli kardeşlerimiz kimseye muhtaç olmadan evlerinden çıkabilecek ve hiç bir engelle karşılaşmadan Adana'nın istediği noktasına kolaylıkla ulaşabilecekler. Açacağımız kurslarla üretime dahil olmalarını sağlayacağız. Sosyal projelerimiz sayesinde ötekileştirmeden toplumsal hayata uyum sağlamalarına imkan tanıyacağız. Bunları da insan onuruna yaraşır bir şekilde gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

 

ÜRETEN KADINA DESTEK SÖZÜ

DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı M. Çağrı Bağatur, engelli derneklerinin ardından İş Kadınları Derneği (İŞKAD) tarafından düzenlenen “Üreten Kadın Festivali”ni de ziyaret etti.

Üreten kadının, ekonomik kalkınmanın önemli bir parçası olduğuna dikkat çeken Bağatur, göreve gelmeleri halinde üreten kadını destekleyeceklerini dile getirdi. Bağatur, "Toplumun temel taşını oluşturan kadınlarımızın üretim kapasitelerini arttırmaları ve ürettikleri ürünlerin satışını yapabilmeleri için her türlü desteği vereceğiz. Ürünlerini sadece yurt içine değil, yurt dışına da pazarlayabilmeleri için proje geliştireceğiz. Kısacası üretimden satışa kadar her aşamada kadınlarımızın yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

Bağatur, İŞKAD ziyareti sonrası seçim çalışmalarına esnaf ve pazar gezisiyle devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bağatur,, “Üreten, Kadına, destek, olacağız”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1