301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 11:54 Bu haber 621 kez okundu
 
Baro’da Ruhsat Heyecanı
Adana Barosunda staj evrelerini başarıyla tamamlayan 10 avukata düzenlenen törenle ruhsatları verildi.
EĞİTİM Haberi
Baro’da Ruhsat Heyecanı

Törene Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz , Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Miyesser Ersalan Önenli, Av. Mert Kuşdemir, Av. Sinem Tanrısınatapan, Av.Duygu Özgüven ve Av. Timur Ortatepe ve  aileler, avukatlar ve genç avukatların sevenleri katıldılar.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, ruhsat törenlerinde yaptığı konuşmada, mesleğe yeni başlayacak avukatları, aileleri ve staj yapılan büro avukatlarını kutladı.

Savunma mesleğinin temsilcisi olmayı hak etmenin zor olduğunu ifade eden Baro Başkanı Av. Veli Küçük, genç meslektaşlarına bol kazançlı meslek hayatı dileğinde bulundu.

 

“BU ŞEVK VE HEYECANINIZ HER ZAMAN SÜRSÜN”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, "Bugün artık büyük bir ailenin mensubusunuz. Sizleri seven insanlar buradalar. Staj dönemlerinde tecrübeye ve etkili iletişime dayalı eğitimleri ön plana çıkarttık. Meslek hayatınız boyunca bu şevk ve enerjiniz hep devam eder. Staj yapacak büro bulmakta zorlandığımız bir süreçte genç meslektaşlarımıza kucak açan büro avukatlarına bir yıllık emeklerinden ve katkılarından ötürü teşekkür ederim. Emeğin hakkını vermek lazım. Aileler.. Bugün evlatlarına büyük bir gururla bakıyorlar. Sizleri kutluyorum. Esas tebriği aileler hak etmektedir. Umarım evlatlarının ileride daha çok mutluluklarını ve başarılarını hep birlikte görürüz. “ dedi.

Av. Veli Küçük, genç meslektaşlarına naçizane tavsiyelerde de bulunarak; “Kutsal ve kamusal bir mesleğe adım atıyorsunuz, yaşadığımız dönemin tanığı olarak hukuka, adalete, toplumsal ve sosyal olaylara da sahip çıkmalısınız. Hukuksal etkileşim içerisinde olduğunuz kişilerle üst düzey empati çabasıyla hareket ederek öz güvenle mesleğinizi yürütünüz. Onların dilinden anlayabilmeliyiz. O zaman başarılı oluruz. En önemli olgu doğruluk dürüstlük ve alınteri ile kazançtır. " diye konuştu.

Konuşmanın ardından Baro Başkanı Av. Veli Küçük tarafından genç meslektaşlarımıza toplu meslek yemini ettirdi.

Meslek yemini ederek cübbe giyen Müjgan Altunbaş , Ezgi Nur Ergün, Osman Emrecan Aksoy, Ramazan Candan Çetenak, Sema İlbeyli, Furkan Sağbili, KübraSelek, Mehmet Ali Şen, Taylan Perver Yalnız, Emine Özakel’e ruhsatları takdim edilirken Ali Haydar Özkent’in “Genç Avukatlarla Gizli Konuşmalar”, Av. Güneş Gürseler’in “Genç Avukatlara Güncel Öneriler” isimli kitaplar ile çeşitli hediyeler verildi.

Genç avukatlara cübbelerini; Av. Berfu Salıcı Yakıt,  Av. Nursel Ünal, Av. Mert Kuşdemir, Av. Kerem Aydın, Av. İsmail Demirdüzen, Av. Hasan Çetin, Av. Vehbi Selek, Av. Mehmet Ağca, Av. Müslüm Susar , Av. Veysel Susar ve Av. Tuğba Akkoca giydirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Baro’da, Ruhsat, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1