Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 10:33 Bu haber 1025 kez okundu
 
“Başarıda işin sırrı kişinin hayat prensiplerinin olmasıdır”
Kendi alanında dünyada "Yılın En Seçkin Bilim İnsanı" seçilen ve "İngiliz Kraliyet Akademisi Diplomatı" ünvanına sahip Prof. Dr. Mutlu Özcan, Adana Diş Hekimleri Odası’nın konuğu oldu. Prof. Dr. Mutlu Özcan, “Başarıda işin sırrı kişinin hayat prensiplerinin olmasıdır.” dedi.
- Haberi
“Başarıda işin sırrı kişinin hayat prensiplerinin olmasıdır”

DT. FATİH GÜLER, “MUTLU ÖZCAN, YURTSEVER OLMAYI KİŞİLİĞİYLE BİRLEŞTİRMİŞ”

Adana Sheraton Otel’de gerçekleştirilen Prof. Dr. Mutlu Özcan’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını yapan Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Bildiğiniz gibi mezuniyet sonrası eğitimleri çok önemsiyoruz. Mesleğimizle alakalı bilimsel toplantılarımızı farklı konu ve konuklarla sürdürüyoruz. Ağız diş sağlığında koruyucu hekimliğin önceliklerini her platformda dile getiriyoruz. Çağımız artık insanlarımızın diş kayıplarıyla mücadele etmesi değil, koruyucu hekimlikle rahata erme çağıdır. Bu yıl yurdumuzun kurulmasında Milli Mücadelenin ilk adımının atıldığı 1919’un yüzüncü yılı. Ben Milli Mücadele ruhunun yeni nesillere aktarılması taraftarıyım. Prof. Dr. Mutlu Özcan hocamız Ulu Önder Atatürk’ün gençliğe hitabesinde tarif ettiği şekilde yetişmiş bir insandır. Hayatta en hakiki mürşit ilim’dir, fen’dir sözünün kanıtı olarak karşımızda duruyor. Bu kadar enternasyonel olup, bu kadar da yurtsever olmayı bir kişilikte birleştirmek kolay olmasa gerek. Edindiği başarı abartı değildir. Ben kendisini tebrik ediyorum. Kadın hakları konusunda karşımızda çok pozitif bir örnek var. Bizlere yaşamında kesitler sunacağı gibi başarı yolunda izlememiz gereken önerilerine kulak vereceğiz. Bizlerle birlikte olduğu ve paylaşımları için kendisine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

PROF. DR. MUTLU ÖZCAN, “HAYATTA KiŞiNiN PRENSİPLERİ OLMASI GEREKİYOR”

Türkiye'deki eğitimin Avrupa'nın gerisinde olmadığını, başarıya giden yolda tüm öğrendiklerini Türkiye'de öğrendiğini söyleyerek konuşmasına başlayan Zürih Üniversitesi Dental Biyomateryaller Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mutlu Özcan, “Adana’da ve sizlerle olmak benim için mutluluk. Arkadaşlarımın bana söylediği bir söz ile konuşmama başlamak istiyorum. “Mutlu, sen çok konuşmazsın ama yaptıkların konuşur” derlerdi. Yaşıma göre uzun bir hikayem var. "Başarı asla tesadüf değildir" sözünün yaşayan kanıtı sayılabilirim. Denizli`li ressam bir anne ile doktor bir babanın kızıyım. Uluslararası Diş Araştırmaları Birliği tarafından, kendi alanında "Yılın En Seçkin Bilim İnsanı" seçildim. İngiltere, Almanya, Finlandiya, Norveç ve Hollanda`da çeşitli üniversitelerde çalıştım. Sao Paolo, Florida, Hongkong ve Madrid üniversiteleri gibi bir çok tanınmış üniversitelerde onursal profesörlüklerim var. Başarıya ulaşmak için hayat prensiplerinizin olması gerekiyor. Benim hayat prensiplerimin başında sorumluluk sahibi olmak, çalışkan olmak, dürüst olmak geliyor. Bu üç unsur sizde olursa başarısızlık diye bir şey olacağına ben inanmıyorum. Buna bir de yardımseverliği eklememiz gerekiyor. Bu da çok güzel bir duygudur.” dedi.

 

“TÜRKİYE’DEKİ PROJELERDE YER ALMAYA VE DESTEĞE HAZIRIM”

Türk’lerin yurtdışında daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Özcan, sözlerine söyle devam etti “Şu anda geldiğim noktanın önemli bir kısmını Türkiye'de aldığım eğitim ve klinik tecrübeme borçluyum. Mesleki pratiğimiz diğer ülkelerden çok daha fazla. Klinik anlamda Türkiye'deki meslektaşlarımın hem pratik, hem teknolojik olarak, gelişmiş ülkelerdeki seviyeden farklı bir görüntü sergilemediğini düşünüyorum. Ancak eğitim sonrası gelişim ve araştırma alanlarında daha iyi seviyeye gelebiliriz. Türkiye, daha koordine ve derinlikli bir çaba ile dünya çapında çok büyük sesler getirecek proje ve araştırmalara imza atabilir." Diye konuşan Prof. Dr. Özcan, yıllardır Türk akademisyenlerle birlikte çalıştığını, her yeni güzel projede yer almaya ve gereken desteği vermeye hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Merak edilen soruların yanıt bulmasının ardından Başkan Dt. Fatih Güler, Prof. Dr. Mutlu Özcan’a teşekkür ederek plaket verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Başarıda, işin, sırrı, kişinin, hayat, prensiplerinin, olmasıdır”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Başarıda işin sırrı kişinin hayat prensiplerinin olmasıdır”
“Başarıda işin sırrı kişinin hayat prensiplerinin olmasıdır”
“Başarıda işin sırrı kişinin hayat prensiplerinin olmasıdır”
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1