301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 11:31 Bu haber 803 kez okundu
 
Bilgiç, “Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Adanamıza ve ülkemize hayırlı olsun”
Ticaret Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve TOBB işbirliğinde Ankara’da Ticaret Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen tören ile TÜRİB faaliyet izninin alındığını bildiren Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) ülkemiz tarımının bugünü ve geleceği için büyük bir yeniliktir” dedi.
EKONOMİ Haberi
Bilgiç, “Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Adanamıza ve ülkemize hayırlı olsun”

TÜRİB ÜRETİCİLERİMİZE VE DİĞER YATIRIMCILARA FAYDA SAĞLAYACAKTIR

Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB)’nın amacı ve faaliyet konusunda bilgi veren ATB Başkanı Şahin Bilgiç, “TÜRİB; 5300 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat çerçevesinde lisanslı depo işletmecilerince oluşturulan elektronik ürün senetleri ile elektronik ürün senetlerine dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin ticaretinin yürütülmesini sağlayacaktır. Türkiye Ürün İhtisas Borsası, yatırımcılara kalitesine göre sınıflandırılmış tarım ürünlerini elektronik ortamda alım-satım imkanı sağlamak üzere kurulmuş bir anonim şirkettir. Ticaret Borsamız da bu şirketin ortağıdır. Faaliyet izninin alınmasından önceki süreçte Ticaret Borsamız Ticaret Bakanlığımızca yetkilendirilmiş 8 Ticaret Borsası’ndan birisidir. 14 farklı Lisanslı Depo da yer alan tarım ürünleri adına oluşmuş ELÜS’lerin platform üzerinden alım satımlarının başarıyla gerçekleştirdik. İlgili bakanlarımız ve TOBB Başkanımızdanda bu çalışmalarımızdan dolayı takdir ve teşekkürle karşılandık. Bundan sonraki süreçte de ticaret borsamız yatırımcılara acentelik hizmeti verecek ve bu yeniliğin üyelerimize, üreticilerimize ve diğer yatırımcılara fayda sağlaması için tüm gayret ve çabalarımız devam edecektir. Türkiye Ürün İhtisas Borsası TÜRİB ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

 

KOLAYLIK SAĞLIYOR

Başkan Bilgiç, “Türkiye Ürün İhtisas Borsası ELÜS Piyasasında, lisanslı depolarda bulunan arpa, buğday, çavdar, çeltik, fındık, mercimek, mısır, nohut, pamuk, soya fasulyesi ve zeytine dayalı olarak çıkarılan ELÜS’ler işlem görmektedir. ELÜS’lerin alım-satım işlemleri, TÜRİB İşlem Platformu üzerinden yatırımcılar tarafından aracı olmaksızın doğrudan emir girme yoluyla gerçekleştirilecektir. Emirler, yatırımcılar tarafından TÜRİB internet sitesinden (www.turib.com.tr) erişilebilen ‘TÜRİB İşlem Platformu’na kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak iletilecektir. Gerçekleşen işlemler aynı gün valörlü olarak takasa konu edilecek; takas işlemi, İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. (Takasbank) üzerinden Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK) ile birlikte gerçekleştirilecektir.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilgiç,, “Türkiye, Ürün, İhtisas, Borsası, (TÜRİB), Adanamıza, ve, ülkemize, hayırlı, olsun”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1