Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
25 Mart 2019 - Pazartesi 12:12 Bu haber 575 kez okundu
 
Çelikcan, 10 yılını değerlendirdi
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, görev yaptığı 10 yılını değerlendirdi.
SİYASET Haberi
Çelikcan, 10 yılını değerlendirdi

Hayme Ana Kına Konağı’nda düzenlediği basın toplantısıyla görev yaptığı 10 yılın değerlendirmesini yapan Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 140 milyon lira borçlu devraldığı belediyenin şu an kasasında 12 milyon lira olduğunu söyledi.

On yıl önce belediyenin sadece bir hizmet binasının olduğunu hatırlatan Başkan Çelikcan, o zamandan bu yana yüzlerce eseri Yüreğirli’nin hizmetine sunduğunu ifade etti.

 

YÜREĞİR’E PEK ÇOK ESER KAZANDIRDIK

‘Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle aday olduğumuz Yüreğir’imizde, bizlere teveccüh gösterip bu güzel ilçemizin şehr-i emini yapan değerli hemşehrilerimize hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşamış olmaktan dolayı Rabbime ne kadar şükretsem azdır’ diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Mahmut Çelikcan, 10 yılda; kültür evlerinden kapalı spor salonlarına, yüzlerce yeni parktan millet bahçesine, kentsel dönüşümden sosyal konutlara, kına konaklarından bilim merkezine kadar, ilçeye pek çok eser kazandırdığını söyledi.

 

GELİRİN YÜZDE 56,7’Sİ YATIRIMA HARCANDI

Yaptığı hizmetlerin sunumunu sinevizyon gösterimi ile destekleyen Başkan Çelikcan, gelirin yüzde 56,7’sini yatırıma harcayan ender belediyelerden olduklarını ifade etti. Gelirin sadece yüzde 30’unun personele gittiğini de belirten Çelikcan, “Göreve geldiğimizde, belediye binamız dışında başka bir binamız yoktu. Onu da büyükşehir belediyesi yaptı. Şimdi yüzlerce eser kaşandırdığımız Yüreğir’de, Fatih Kocaispir’in bu bayrağı alıp daha ileriye götüreceğine güvenim tam. O’nun kazanmasını da canı gönülden istiyorum. 2 dönem hedefimiz vardı. O da oldu. Büyükşehir’de ise Cumhur İttifakı’nı destekliyorum” diye konuştu.

 

BORÇLA DEVRALDIK, ŞİMDİ KASAMIZDA PARAMIZ VAR

Göreve geldiği yıl Yüreğir Belediyesi’nin 140 milyon lira borcu olduğunu da hatırlatan Başkan Mahmut Çelikcan, “Bu borcun büyük bir kısmı SSK, vergi gibi kamuya olan borçlardı. Çok şükür bu borcu ödedik. Şu anda vergi ve SSK borcu olmayan ender belediyelerden biriyiz. Kasamızda 10 milyon lira nakit var. Alacaklarımızla birlikte 12 milyon lira fazlamız ile belediyeyi devredeceğim. 500 bin nüfusu olan Yüreğir’de, belediyeyi borçsuz devretmenin onurunu yaşıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

HABER: HÜSEYİN AZAR

FOTOĞRAF: VEDAT ZÖHRE

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çelikcan,, 10, yılını, değerlendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1