301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 10:30 Bu haber 695 kez okundu
 
Çevre Ve Görüntü Kirliliğine Neden Olan Adaklık Kurban Satış Yerleri Kaldırıldı
Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri ışığında alınan tedbirler kapsamında, 21.04.2020 tarih ve 2020/34 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince Adana’da çevre ve görüntü kirliliğine neden olan 13 adet adaklık kurban satış yeri kaldırıldı.
YAŞAM Haberi
Çevre Ve Görüntü Kirliliğine Neden Olan Adaklık Kurban Satış Yerleri Kaldırıldı

Tarım İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve belediye ekipleri, il içerisinde tespit edilen tüm noktalarda adaklık kurban satış yerlerini kaldırarak bu yerlerin tekrar kurulmaması için gerekli uyarıları yaptı.

Vali Mahmut Demirtaş konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, mahalle aralarında ve yol kenarlarında bulunan bu satış yerlerinin Adana’nın güzel çehresine yakışmadığını söyledi. Yaydığı kötü kokular ve hayvansal atıklarla çevreyi kirleten ve aynı zamanda görüntü kirliliğine neden olan bu satış yerlerinin ilimiz Kıyıboyu Caddesi’nde, Karataş yolu üzerinde ve insanların yoğun olarak yaşadığı cadde ve sokaklar ile mahalle aralarında kurulmasına asla izin verilmeyeceğini belirten Vali Demirtaş, “Adana’da yaşayan her bir vatandaşımız sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama hakkına sahiptir.  Bizler bu anlayış çerçevesinde ilimizin değerine değer katmayı insani bir borç olarak kabul ediyoruz.” dedi.

Daha sağlıklı çevre ve daha yaşanabilir bir Adana için çalışmalara devam edeceklerini belirten Vali Demirtaş, Adanalıların da bu konuda gerekli hassasiyet göstermesinin önemine değindi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çevre, Ve, Görüntü, Kirliliğine, Neden, Olan, Adaklık, Kurban, Satış, Yerleri, Kaldırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1