Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 18:24 Bu haber 818 kez okundu
 
ÇÜ’de ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ Uygulaması Yapıldı
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Balcalı Kampüsünde, trafikte yaya önceliği bilincinin ve yaya geçidi kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla emniyet ve üniversite ortaklığında uygulama yapıldı.
EĞİTİM Haberi
ÇÜ’de ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ Uygulaması Yapıldı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz”  sloganıyla 81 ilde uygulama gerçekleştirildi.

Yaya geçidi kullanımıyla ilgili farkındalığın oluşturulması amacıyla Çukurova Üniversitesinde de 13.00 – 15.00 saatleri arasında uygulama yapıldı. Üniversitenin en yoğun kullanılan yaya geçiş noktası olan ana giriş nizamiyesinde gerçekleştirilen uygulamaya ÇÜ Güvenlik Müdürü Mehmet Avcı, yardımcıları, İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları ile üniversitenin güvenlik personeli katıldı.

 

ÇÜ Güvenlik Personeli Bilgilendirici Broşür Dağıttı

2019 yılı Yaya Öncelikli Trafik Yılı ilan edilişinin, kampanya ve tanıtımlarla kamuoyuna duyurulmasının hedeflendiği uygulamada, sürücüler ve yayalara Çukurova Üniversitesinde görevli güvenlik personeli tarafından yaya geçidi kullanımı ve yaya öncelikli trafik kurallarının anlatıldığı bilgileri içeren broşür dağıtıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇÜ’de, ‘Öncelik, Hayatın,, Öncelik, Yayanın’, Uygulaması, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1