Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 10:02 Bu haber 1059 kez okundu
 
ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nın Minik Sanatçılarından Konser
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle müzik ve bale gösterisi düzenlendi. Konservatuvar öğrencileri tarafından sergilenen gösteriler izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.
- Haberi
ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nın Minik Sanatçılarından Konser

ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencileri çeşitli enstrümanlardan oluşan mini bir konser ve bale gösterisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

 

GELECEĞİN SANATÇILARINDAN ESERLER

Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen ve Adana’nın çeşitli okullarından öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencilerince seslendirilen İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunmasıyla başladı. İlk olarak Piyano Anasanat Dalı, Üflemeli Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı ve Yaylı Çalgılar Anasanat Dalı öğrencileri birbirinden değerli eserleri seslendirdi. Sahneye çıkan müzik bölümü öğrencilerinden oluşan oda müziği ve koronu yaptığı müzik izleyicilerden büyük alkış aldı. Öğrenciler, tüm yıl hazırlandıkları eserlerle sahnede çalışmalarından kesitler sundu.

Daha sonra ise Bale Anasanat Dalı öğrencileri sahne aldı. 5, 6, 7 ve 8. sınıf bale öğrencilerinin ‘Polonez Dansı, Rüya Gibi, Manu Dansı ve Mazurka Dansı’ isimli gösterileri büyük beğeni topladı. 

 

DOÇ. DR. GÜLER: “DÜNYA ÇOCUKLARININ BAYRAMI KUTLU OLSUN”

ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Ulviyye Güler, 23 Nisan Müzik ve Bale gösterisinin amacının, çeşitli okullardan gelen öğrencilere enstrümanlar ve konservatuvarı tanıtmak olduğunu söyledi. Doç. Dr. Güler, başta ÇÜ Devlet Konservatuvarı hocaları ve öğrencileri olmak üzere etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇÜ, Devlet, Konservatuvarı’nın, Minik, Sanatçılarından, Konser,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1