301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Kasım 2020 - Pazartesi 11:03 Bu haber 943 kez okundu
 
Çukurova Üniversitesi Dünyanın En İyi Bilim İnsanları Listesinde
50 yıla yaklaşan tarihi geçmişiyle köklü bir kurum olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Dünyanın En İyi Bilim İnsanları Listesinde 8 akademisyeni ile yer aldı.
DÜNYA Haberi
Çukurova Üniversitesi Dünyanın En İyi Bilim İnsanları Listesinde

Stanford Üniversitesi’nden Dr. John PA Ioannidis tarafından yönetilen bir araştırma ekibi tarafından yayınlanan, standart atıf göstergeleri temelinde dünyanın en iyi 159.684 bilim insanını kapsayan (ilk 2) bir veri tabanı oluşturdu. Bu veri tabanına Çukurova Üniversitesinden 8 akademisyene yer verildi.

 

Stanford Üniversitesinden Dr. John PA Ioannidis, K. W. Boyack ve J. Baas’ın PLOS Biology dergisinde yayımlanan “Updated Science-Wide Author Databases of Standardized Citation Indicators” başlıklı makalesinde Prof. Dr. Üner Tan, Prof. Dr. Fatih Özoğul, Prof. Dr. Hakan Özkan, Prof. Dr. Mustafa Canlı, Prof. Dr. Gülfeza Kardaş, Prof. Dr. İlyas Eker, Prof. Dr. Mehmet Bilgili, Prof. Dr. Oktay Bayat dünyanın en etkili bilim insanlarını geride bırakarak yer almayı başardı. Çukurova Üniversitesinin ise sıralamadaki yeri 22. oldu.

 

Dünya Genelinde 159.684 Bilim İnsanından Oluşan Veri Tabanında Çukurova Üniversitesinden 8 Bilim İnsanı Yer Aldı

Stanford Üniversitesinden Dr. John PA Ioannidis tarafından yönetilen bir araştırma ekibi, standart atıf göstergeleri temelinde dünyanın en iyi 159.684 bilim insanını kapsayan bir veri tabanı oluşturdu.

Yapılan sıralama bilim insanlarının atıf sayıları, H-indeks değerleri, ortak yazarlıkları ve kariyer boyu etki faktörlerine bağlı olarak hesaplandı. Çalışmada bu göstergeler kullanılarak bilim insanları 22 bilimsel alan ve 176 alt alanda sınıflandırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çukurova, Üniversitesi, Dünyanın, En, İyi, Bilim, İnsanları, Listesinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1