301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 13:52 Bu haber 278 kez okundu
 
Diyanetten Öğrencilere Ödül
Vali Mahmut Demirtaş, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde açılan yaz okullarında eğitim gören öğrencilerin başarılarını ödüllendirdi.
YAŞAM Haberi
Diyanetten Öğrencilere Ödül

Yüreğir Kültür Merkezinde Yüreğir Kaymakamlığı ile Yüreğir Belediyesinin iş birliğinde düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, kamu kurum temsilcileri, öğrenci ve veliler katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde eğitim gören öğrencilerin Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, açılış konuşmaları ile devam etti. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir ve Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç’ten sonra bir konuşma gerçekleştiren Vali Mahmut Demirtaş; Diyanet İşleri Başkanlığının, müftülükler vasıtasıyla her yıl okulların tatile girmesiyle birlikte çocuklara camilerin ve Kur’an kurslarının kapılarını açtığını dile getirdi.

 

“BİZLER, İLK EMRİ ‘OKU’ OLAN BİR DİNİN MENSUPLARIYIZ”

Bu kurslarda işinin ehli hocaların çocuklara Kur’an-ı Kerim, temel dinî bilgiler ve ahlâk eğitimi verdiğini ifade eden Vali Demirtaş, gençlere bazı tavsiyelerde bulundu. Zamanın durup dinlenmediği bu dünyada gençlerin zamana ayak uydurması gerektiğini vurgulayan Vali Demirtaş, “Kendinizi sürekli yenilemeli, yeni şeyler öğrenmek için sürekli gayret sarf etmelisiniz. Unutmayın ki bizler, ilk emri ‘oku’ olan bir dinin mensuplarıyız. ‘İki günü birbirine eşit olan ziyandadır’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. O nedenle çok çalışacağız. Bize çalışmak, üretmek yakışır. Bilimde, sanatta, sporda, hayatın her alanında yenilikçi yaklaşımlar sergileyeceğiz.” dedi.

 

“SİZLER, EN KIYMETLİ HAZİNEMİZSİNİZ”

Devletin, tüm imkânlarıyla gençlerin yanında olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, “İşte Diyanetimizin açtığı yaz kursları, Milli Eğitim Bakanlığımızın açtığı destekleme-yetiştirme kursları, gençlik merkezlerimizdeki spor, sanat kursları sizlerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Valilik olarak sizlerden gelen talepler doğrultusunda bu ve benzeri kursların artırılması ve çeşitlendirilmesi noktasında gereken desteği vermeye hazırız. Sizlerin daha iyi ve daha nezih ortamlarda eğitim-öğretim görmeniz, spor yapmanız, sanatsal faaliyetleri icra etmeniz için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz. Çünkü sizler, en kıymetli hazinemizsiniz. Bu hazineyi en iyi bir biçimde işleyip kıymetli bir mücevhere dönüştüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Yaz okulu öğrencileri tarafından yapılan sofra duası ve “İnsan insanın aynasıdır” konulu konuşmanın ardından Vali Mahmut Demirtaş, öğrencilere hediyelerini takdim etti. Çekilen hatıra fotoğrafından sonra program son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanetten, Öğrencilere, Ödül,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1