301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 11:34 Bu haber 957 kez okundu
 
Doğru, “Adana iyi bir mücadele örneği sergiliyor”
Adana’nın zorlu Pandemi sürecinde iyi bir mücadele verdiğini ancak en küçük rehavet belirtisinin olumlu ilerleyen sürecin seyrini değiştireceğini ifade eden AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, üreticilere verilen destekler ve Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
Doğru, “Adana iyi bir mücadele örneği sergiliyor”

“AYDINLIK TABLOYU REHAVET KARARTIR”

Koronavirüs salgınının dünyaya etkilerine ve Türkiye’nin mücadelesi sonucu alınan olumlu sonuçlara işaret eden Doğru, şöyle konuştu: “Koronavirüs, etkileri açısından büyük bir virüs ve dünyanın canını çok yaktı. Dünyayı ekonomik ve siyasi anlamda da etkileyen bu virüs ile Türkiye’nin mücadelesi takdire şayan. Virüs henüz Wuhan’da ortaya çıkmışken muhteşem bir öngörü ile gerekli önlemleri alan Sağlık Bakanlığımız, virüsün diğer ülkelere nazaran Türkiye’de daha hafif seyretmesinin en önemli paydaşıdır. Cumhurbaşkanımızın kararlılığı ve ilgili kurumlarımızın koordineli çalışmasına vatandaşlarımızın bilinçli hareketleri de eklenince Dünyanın gıptayla baktığı bir Türkiye Tablosu ortaya çıktı. Adana’mız da Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanlığımızın belirttiği kuralları eksiksiz yerine getirerek bu salgına büyük ölçüde darbe vurmuştur. Bu emeklerin meyvesi olarak, 16-17-18-19 Mayıs’ta Türkiye’de uygulanacak olan sokağa çıkma yasağından Adana’mız muaf tutulmuştur. Adana’nın bu başarısındaki en büyük pay Adanalı hemşehrilerimizin bilinçli davranışlarıdır. Tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Ancak bu noktada en ufak bir rehavet göstergesi umut vadeden aydınlık tabloyu karartacaktır. O sebeple evde kalmaya devam edeceğiz, rehavete hiçbir zaman taviz göstermeden, kurallara aynı ciddiyetle riayet ederek, birlik ve beraberliğimizden taviz vermeyerek bu zorlu süreci beraber atlatacak, birlikte başaracağız.”

 

“KALKINMANIN TEMEL ŞARTI ÜRETİMİ, ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN DESTEKLEYECEĞİZ”

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından açıklanan üreticiyi destekleme paketleri ile ilgili bilgi veren Doğru, şartlar ne olursa olsun üreticilerin yanında olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Üreteni ve üreticiyi desteklemeye devam edeceğiz. Birkaç rakam verirsek, üreticimize yapılan destekleri itibarsızlaştırma peşinde koşan yolunu şaşırmışların ufku açılacaktır diye düşünüyorum. TMO’nun sert ekmeklik buğday alım fiyatı ton başına 1.350 TL’den 1650 TL’ye yükseliyor. Arpa alım fiyatı ton başına 1.100 TL’den 1.275 TL’ye çıkıyor. Ayrıca çiftçilerimize hububatta ton başına 230 Lira prim ve destek ödemesi yapılacak. Ton başına bakliyat alım fiyatları da kırmızı mercimekte 3.500, yeşil mercimekte 3.200, nohutta 3.350, bakliyattaki prim ve destek ödemesi de ton başına 800 lira olarak belirlenmiştir. Hiç bir manipülasyona kulak asmıyoruz ve inandığımız yoldan yani milletimizin tayin ettiği istikametten yürümeye devam ediyoruz. Geleceğin Güçlü Türkiyesi hedefimize ilerleyişimiz devam edecektir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğru,, “Adana, iyi, bir, mücadele, örneği, sergiliyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1