Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 09:57 Bu haber 1574 kez okundu
 
Dr. Can Eren’in Objektifinden ‘Büyük İskender’
Tarihin en büyük imparatorlarından olan Büyük İskender’in, Avrupalılara Asya’nın yolunu açtığı Anadolu seferinin konu edildiği fotoğraf sergisi Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği’nde (AFAD) sanatseverlerle buluştu. Estelite Güzellik&Estetik Merkezi kurucularından Dr. Mustafa Can Eren’in küratörlüğünde organize edilen sergiye Adanalı sanatseverler büyük ilgi gösterdi.
YAŞAM Haberi
Dr. Can Eren’in Objektifinden ‘Büyük İskender’

AFAD’ın 2. Kur B grubu kursiyerlerinin 9 ay süren  fotoğraf maratonu tamamlandı. Birçok profesyonel sanatçı ve bilim adamından destek alan 15 kursiyer, 1500 kilometre yol kat ederek binlerce fotoğraf çekti.

Büyük İskender’in Çukurova’ya girdiği Gülek Boğazından başlayan maraton, Berdan Deresi üzerinden Viranşehir’e kadar uzandı. Daha sonra doğuya yönelerek Magarsus’a (Karataş) uğrayıp savaş için hayvan adayan Büyük İskender’in rotasını takip eden kursiyerlerin çektiği fotoğraflar arasından seçilen 36 fotoğraf, “İskender Kilikya’da” isimli sergide sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Estelite Güzellik&Estetik Merkezi kurucularından Dr. Mustafa Can Eren’in küratörlüğünde AFAD Sergi salonunda açılan sergide Ayfer Yağmur Sarıhan, Hasan Sarıcı, Azime Büyükfidan, Hüseyin Baltacı, Eşber Kılıç, Fatma Maaşoğlu, Gökçe İnan, Gözde Tur, Gül Kabasakal, Halil İbrahim Kaya, Mustafa Tuna, Önder Karakısa, Özer Kabasakal, Turan Dönmez ve Yener Apak’ın eserlerine yer verildi.

Grafiker, yazar, ressam, tarihçi, arkeolog ve karikatüristlerin de destek verdiği sergi, fotoğraf severlerden yoğun ilgi gördü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dr., Can, Eren’in, Objektifinden, ‘Büyük, İskender’,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Dr. Can Eren’in Objektifinden ‘Büyük İskender’
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1