301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ocak 2020 - Perşembe 15:56 Bu haber 644 kez okundu
 
Dr. Rıza Mete, “İnsanı yaşatmak, sağlığını korumak önemli ve kıymetlidir”
Çadırda kalan tarım işçilerine sağlık taraması, kişisel bakım, temel sağlık bilgisi ve erzak desteği verildi
YAŞAM Haberi
Dr. Rıza Mete, “İnsanı yaşatmak, sağlığını korumak önemli ve kıymetlidir”

Seyhan Belediye Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partilerin meclis üyelerinden oluşan Tarım İşçilerinin Sorunlarını Tespit Komisyonu, tarım işçilerinin kaldığı çadırlardaki hayatlara destek olma konusunda alınan kararın gereklerini yerine getiriyor.

 

Kayışlı Mahallesi’ndeki çalışmaları, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatıyla,  Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri yürüttü.

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri gezici tarım işçilerini sağlık taramasından geçirip, kişisel bakımlarını yaptı ve erzak yardımında bulundu.

Büyükşehir ekipleri Seyhan İlçesi’ne bağlı Kayışlı Mahallesi’nde çadırlara yaşayan gezici tarım işçilerine yönelik sağlık taraması gerçekleştirdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin uzman sağlık ekibi ve güler yüzlü personeli tarafından sağlık taramasından geçirilen vatandaşlara sağlıklı beslenme ve barınma ile ilgili bilgi verildi.

 

Seyhan Belediyesi meclis üyelerinin de bulunduğu sağlık taramasına bizzat katılan, sağlık hizmetinin önemli ve kıymetli olduğunun altını çizen Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Rıza Mete, ‘’Bugün burada çocukların kulak muayeneleri, boğaz bakımı, genel akciğer ve enfeksiyon sorunları olup olmadığını tarıyoruz. İnsanı yaşatmak, sağlık problemlerini çözmek ve hayata bağlamak önemli ve kıymetlidir. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar’ın talimatları doğrultusunda sağlık taramalarına düzenli ve periyodik olarak devam edeceğiz’’ dedi.

Mobil kuaför aracında tarım işçilerinin kişisel bakımları yapıldı. Kadınların saç ve el bakımları yapılarak, kişisel bakımla ilgili bilgi aktarıldı. Sağlık taraması ve kişisel bakımları yapılan tarım işçilerine gıda kolileri de dağıtıldı. Saç kesimleri de yapılan çocuklara Seyhan Belediyesi meclis üyeleri tarafından oyuncak verildi. İşçilere ve ailelerine battaniye de dağıtıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dr., Rıza, Mete,, “İnsanı, yaşatmak,, sağlığını, korumak, önemli, ve, kıymetlidir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1