Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 12:28 Bu haber 800 kez okundu
 
Dt. Güler, “ABD Başkanı Trump’un saldırısı kabul edilemez”
ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı “Türkiye’ye ekonomik yaptırımlar uygularız” Tweet’ı üzerine tepki gösteren Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Devletimizin Trump’a üst perdeden konuşmaması gerektiğini bir şekilde hatırlatıp, İncirlik Hava Üssünü geçicide olsa ABD kullanımına kapatmalıdır.” dedi.
DÜNYA Haberi
Dt. Güler, “ABD Başkanı Trump’un saldırısı kabul edilemez”

AMERİKAN EMPERYALİZMİNİN SALDIRGAN YÜZÜ BİR KEZ DAHA GÖRÜLMEKTE

Meslek odası olarak önceliklerinin meslek politikaları konusunda çözüm üretmek olduğunu fakat ülke birliğine, bütünlüğüne dışarıdan aleni, açıkça ve küstahça saldırı olduğunda millettin ve devletin yanında olmayı iyi bildiklerini ifade eden Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, yaptığı açıklamada “Günlük politikaya karışmama desturumuzu böyle bir durumda bozmaktan da korkmayız. Bu gün Amerikan Emperyalizminin şımarık, saldırgan yüzünü bir kez daha görmekteyiz. ABD Başkanı tarafından ülkemize yapılmış bu saldırıyı kabul etmemiz mümkün değildir. Milli mücadelenin başlangıcının yüzüncü yılında bu ülkede yaşayan bizlerin İstiklal Marşımızın ‘Korkma’ diye başlarken korkmayacağımızı tüm dünyanın biliyor olması lazım. Buradan Trump’a diyoruz ki ‘Yapabileceğin ne varsa yap. Söylediğin sözün arkasında dur.” Bizi bu şekilde yıldıramazsın. Biz milletçe devletçe bir arada durmayı biliriz. Bu konuda devletimiz tarafından atılacak her adımın destekçisiyiz. Diğer STK ve meslek odalarınıda bu konuda tavır almaya çağırıyoruz. Ülke olarak içimizde farklılıklar olmasına rağmen bir saldırı olduğunda farklılığı ve kutuplaşmaları bir kenara bırakıp, bir arada olacağımızı tüm dünyanın bilmesi lazım.”

 

İNCİRLİK ÜSSÜ ABD KULLANIMINA KAPATILMALIDIR

Başkan Dt. Güler, “Milli mücadelede emperyalizme karşı durarak Kurtuluş Savaşını kazanmıştık. Bugünde emperyalizme boyun eğecek bir millet değiliz. Biz bu topraklarda bin yıldır varız. Üçyüz yıllık tarihi olan ABD gibi bir ülkenin bu uslupta bu tarzda davranmasını kabul etmemiz mümkün değil. Hiç bir şekilde boyun eğmeyiz. Hodri meydan diyoruz. Buna benzer bir problemden dolayı 1970’li yıllarda İncirlik Hava Üssümüzü ABD’lilerin kullanımına kapatmıştık. Bu gün burada yapılması gereken tavrın yine bu olduğunu, devletimizin Trump’a üst perdeden konuşmaması gerektiğini bir şekilde hatırlatıp, İncirlik Hava Üssünü geçicide olsa  ABD kullanımına kapatmalıdır.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dt., Güler,, “ABD, Başkanı, Trump’un, saldırısı, kabul, edilemez”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1