Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 10:13 Bu haber 692 kez okundu
 
e-Uygulamalar 01.01.2020’de başlıyor
01.01.2020 tarihinde başlayacak olan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 509 sayılı Genel Tebliği olan e-Uygulamaları Adana Mali Müşavirler Odası’nca diş hekimlerine de anlatıldı.
YAŞAM Haberi
e-Uygulamalar 01.01.2020’de başlıyor

DT. FATİH GÜLER, “E-UYGULAMALAR HAYATIMIZIN BİR PARÇASI”

Teknolojik gelişmelere her meslek gurubunun ayak uydurması gerektiğini ifade eden Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, yaptığı açılış konuşmasında “Mesleğimizle alakalı her dönem farklı konu ve bilimsel çalışmalarda birlikte oluyoruz. Bugün çok önemli bir konu hakkında bilgileneceğiz. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 509 sayılı Genel Tebliği ile 01 Ocak 2020 tarihi itibariyle geçecek olan e-Uygulamalar hayatımızın bir parçası olacak.

Adana Mali Müşavirler Odası ile birlikte yürüttüğümüz bu çalışma için Başkan Güney Yılmaz ve bizleri bilgilendirecek hocalarımıza şimdiden çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

GÜNEY YILMAZ, “KURUMLARI BİLGİLENDİRME AMACINDAYIZ”

İlgili STK ve meslek kuruluşlarını bilgilendirme çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Adana Mali Müşavirler Odası Başkanı Güney Yılmaz, “e-Uygulamalar artık ticari hayatın ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Hemen hemen her kesim bu sürece dahil olmak zorunda. Adana Mali Müşavirler Odası olarak ilgili tarafları bilgilendirmek amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Diş Hekimleri de bundan sonra düzenleyecekleri Serbest Meslek Makbuzlarını elektronik ortamda düzenlemek zorundadırlar. Bu açıdan da muhasebeye verilen önemin artması da kaçınılmaz olacaktır. Bugün sizlere e-Dönüşüm ve e-Serbest Meslek Makbuzu hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız. Gerekli altyapı çalışmalarını hazırlarsanız, hızlı ve sorunsuz olarak bu sürecin şimdiki uygulamalardan daha rahat olduğunu sizlerde göreceksiniz. Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı sayın Fatih Güler, Oda yönetimine ve sizlere teşekkür ederim.” diye konuştu.

MERAK EDİLEN SORULAR YANIT BULDU

Konuşmaların ardından Mali Müşavir Adem Eliş ve İbrahim Sertkaya slayt sunum yaparak 509 sayılı Genel Tebliğ ile e-Uygulamalar hakkında diş hekimlerini bilgilendirdiler. Diş hekimlerinin merak ettiği soruları yanıtladılar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: e-Uygulamalar, 01.01.2020’de, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1