Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 13:31 Bu haber 728 kez okundu
 
Geleceğin Diş Hekimleri Önlük Giydi
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini giydi.
EĞİTİM Haberi
Geleceğin Diş Hekimleri Önlük Giydi

ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu’nda düzenlenen önlük giyme törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Prof. Dr. Serdar Toroğlu, Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, akademisyenler ile aileler katıldı.

110 Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencisi Beyaz Önlüklerini Törenle Giydi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören “Beyaz Önlük Önemi ve Tarihi” konulu sunumla devam etti. ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Funda Kadıoğlu slaytlar eşliğinde sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Kadıoğlu sunumunda, beyaz önlüğün hem bir geleneği hem de gerekliliği temsil ettiğini ifade ederek beyaz önlüğün hekimlik mesleği ile simgeleşmiş bir sembol haline de geldiğini söyledi.

 

Tören daha sonra diş hekimliğine yeni başlayan  110 öğrencinin önlük giymesinin ardından Prof. Dr. M. Cem Doğan’ın Beyaz Önlük Andını öğrencilere okutmasıyla devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Geleceğin, Diş, Hekimleri, Önlük, Giydi,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1