Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 12:55 Bu haber 520 kez okundu
 
Genç MÜSİAD. ‘Adana’ya yatırım yapın’
Genç MÜSİAD’ın Genel İdare Kurulu Toplantısı Adana’da gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
Genç MÜSİAD. ‘Adana’ya yatırım yapın’

Türkiye’nin 53 şehrinde kurulları ve 23 ülkede temsilciliği bulunan 44’üncü Genel İdare Kurulu’nun gala yemeğinde konuşan Genç MÜSİAD Adana Başkanı Emrah Dinç, Adana ekonomisiyle ilgili detaylı bilgi verdi.

Adana’nın ‘Hoşgörü’ şehri olduğuna vurgu yapan Dinç, “Adana son dönemde Türkiye’nin en büyük projeleriyle anılmaya başladı. Ekonomi yönetimimiz cari açığın önemli bölümünü oluşturan petrokimya ürünlerinin ithal edilmesi yerine millileştirilmesi politikasını Adana’da yürütüyor. Ceyhan Petrokimya Enerji Bölgesi’ni yeni yılla birlikte faaliyete geçirecek ekonomi yönetimimiz Türkiye’nin yeni üretim hamlesini Adana’da gerçekleştirmeyi planlıyor” dedi.

 

DİNÇ: GELECEK 5 YILDA 15 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPILACAK                        

 Adana’da önümüzdeki 5 yılda 15 milyar dolarlık yatırımın öngörüldüğünü belirten Dinç,  “Adana, bu devasa yatırımlarla kısa sürede lojistikten gıdaya, makinadan inşaata kadar onlarca sektörde adından bahsettirecektir. Genç Müsiad Adana olarak bizler, yeni dönem Adana’sı üzerine çalışmalarımızı sürdürmekte, hazırlıklarımızı ve yatırımlarımızı bu yönde gerçekleştirmekteyiz. Bizler ortaya çıkacak bu değeri sizlerle birlikte işbirliği yaparak, ticaretimizi ve ilişkilerimizi geliştirerek paylaşmak istiyoruz” dedi.

 

AKBAL: ÜLKE EKONOMİSİ ÜZERİNDEKİ ETKİMİZİ ARTIRMALIYIZ                    

 ‘Dönüşüm ve Aksiyon’ mottosuyla gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Genç MÜSİAD Genel Başkanı Y. Furkan Akbal da, kurulduğu günden bugüne girişimci ruha sahip, ilkeli, dürüst, MÜSİAD değerlerini benimseyen ve herkese açık olan Genç MÜSİAD'ın 17 yıl boyunca sürekli ilerleyerek birçok başarıya imza attığını söyledi. Akbal, “Bu başarıda üyelerimizin ve şubelerimizin verdiği destekler var. Gençler olarak ülke ekonomisi üzerindeki etkimizi daha yüksek seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

KAVAK: EKONOMİYLE BİRLİKTE MANEVİ İKLİM DE GELİŞTİRİLMELİ 

MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak da, Genç MÜSİAD’ın ülke geleceğinin en sağlam yapılarından biri olduğunu belirterek, “Türkiye üretirken, büyürken, gelişirken, güçlenirken manevi iklimi doyasıya yaşayan gençlikle yolunda yürümek zorunda. Eğer 200 sene önce olduğu gibi kıtalarda hüküm sürmek, daha geniş coğrafyalarda huzuru yaşatmak, adaleti sağlamak, İslam’ı yaşamak ve yaşatmak istiyorsak bilimi ve üretimi yaygınlaştırırken manevi iklimimizi de yüceltmek zorundayız” dedi. Türkiye’den yüreğine Yunus’un sevgisini, Mevlana’nın hoşgörüsünü, Ahmedi Hani’nin şefkatini, Hacı Bayramı Veli’nin müspet ilmini nakşeden bir gençlik çıkması gerektiğini belirten Kavak,  “Bu hedefle kurulan Genç MÜSİAD’ın ülkemiz geleceğinin en sağlam yapılarından biri olduğunu düşünüyorum. Bir dönem benim de kurullarında görev yaptığım, başkanı olduğum Genç MÜSİAD’da bugün görev alan arkadaşlarımızı kutluyorum. Değerli arkadaşlar, aranızdaki dayanışmayı artırın. Aranızdaki muhabbet, işbirliği, güç birliği herkese örnek olsun” diye konuştu.

 

SANAYİ KURULUŞLARI GEZDİLER, ESKİ ADANA’YI TANIDILAR

Genç MÜSİAD’ın Genel İdare Kurulu Toplantısı çerçevesinde ‘Başkanlar’, ‘Sektör Kurulları ve İş Geliştirme’, ‘Yurtİçi Teşkilatlanma’, ‘Eğitim ve Hamilik’, ‘İletişim ve Kültür’, ‘Sanat’ birimleri toplantısı yapıldı. Etkinlik için Adana’ya gelen genç MÜSİAD’lılar Ortadoğu Alüminyum, Ako Kablo ve Sivteks Tekstil’i ziyarete etti. Konuklar ayrıca Büyüksaat, Taşköprü, Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı’nın yer aldığı Eski Adana’yı gezdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Genç, MÜSİAD., ‘Adana’ya, yatırım, yapın’,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1