Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 23:55 Bu haber 770 kez okundu
 
İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı
İl genelinde gerçekleştirilen istihdam çalışmalarına yönelik değerlendirmelerin yapıldığı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2019 Yılı 4. Olağan Toplantısı Vali Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
YAŞAM Haberi
İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

Adana Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Demirtaş’ın yanı sıra; Vali Yardımcısı Zafer Öz, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ile İl İstihdam Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda; Adana’nın genel ekonomik durumu, Adana’da gerçekleşen ekonomik gelişmeler ile ilin istihdam verilerinin yanı sıra; kentte İŞKUR tarafından yürütülen aktif iş gücü programları değerlendirildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün yıllık tarımsal üretimi ve istihdam faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunulmasının ardından Vali Demirtaş; Adana’nın zengin yatırım potansiyelinin olduğunu ifade ederek bu gücün en verimli şekilde değerlendirilmesi ve istihdam gücünün daha da arttırılması için her türlü çalışmayı desteklemeye hazır olduklarını kaydetti. 

Toplantı, kurul üyelerince gündem maddelerinin değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, İstihdam, Ve, Mesleki, Eğitim, Kurulu, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1