Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 10:45 Bu haber 757 kez okundu
 
İŞKAD’ın ‘Liderlik ve Meslek Seçimi’ Eğitimleri devam ediyor
Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), İbrahim Atalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencilerine ‘Liderlik ve Meslek Seçimi’ eğitimi verdi. Eğitime Mali Müşavir Canan Taşkın Zayif konuşmacı olarak katıldı.
EĞİTİM Haberi
İŞKAD’ın ‘Liderlik ve Meslek Seçimi’ Eğitimleri devam ediyor

AYŞE ASLAN, “SEÇTİĞİNİZ MESLEĞİ SEVİN”

İŞKAD YK Üyesi Sakine Gökdoğan ve Genel Koordinatör Ufuk Armağan’ın da katıldığı eğitimde çağın teknolojik olarak evrildiğine dikkat çeken İŞKAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşe Aslan, yaptığı açılış konuşmasında, “‘Liderlik ve Meslek Seçimi’ eğitimlerinde gördüğüm en çarpıcı olay artık ebeveynlerin çocuklarını daha bilinçli yetiştirdikleridir. Benim önerim ya seveceğiniz işi yapın ya da seçtiğiniz mesleği sevin. Başarı bununla ilişkilidir. Niteliklerinizi arttırmanız bu başarıda büyük rol oynamaktadır. Benim önerim mesleki eğitimlerinizi alırken mutlaka en az iki yabancı dil öğrenin. Edinilen yabancı dil başarıya giden yolda sizlere level atlatacaktır.” dedi.

 

CANAN TAŞKIN ZAYİF, “SÜREKLİ GÜNCEL OLMALISINIZ”

3568 sayılı kanunla mesleklerinin daha prestijli hale geldiğini belirten Adana SMMM Odası TESMER YK Üyesi olan Mali Müşavir Canan Taşkın Zayif, “Meslek seçimlerinizi kişisel özelliklerinizin mesleğe uygun olup olmadığına, mesleği sevip sevmediğinize bakarak tercih edebilirsiniz. Her şeyden önce mesleğinizi icra edebilmeniz için kendinize güvenmeniz gerekmektedir. İnsan ilişkilerinizin güçlü olması da lazımdır. Özgüveninizin olması gerektiği gibi güven veren bir duruşunuzun olması zorunludur. Ve sürekli güncel olmak zorundasınız. Başarılı olursanız mutlu olursunuz. Bol bol araştırın, okuyun, düşünün. Hobilerin insanı ayakta tuttuğunu hepimiz biliyoruz. Mutlaka bir hobiniz olsun.”

“MALİ MÜŞAVİRLİK İŞLETMELERİN KALBİDİR”

Mali Müşavirliğin aslında bir işletmenin kalbi olduğunu da sözlerine ekleyen Mali Müşavir Canan Taşkın Zayif, Mali Müşavirlik mesleğinde dijitalleşme yolunda ciddi adımlar atıldığını, kağıt faturaların yavaş yavaş bittiğini, her şeyin elektronik ortamda olduğu döneme girdiklerini söyledi.

Öğrencilerin merak ettiği soruların yanıt bulmasının ardından İbrahim Atalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Şahin Albayrak, Müdür Yardımcısı Mustafa Dağlı ve Muhasebe ve finansman alanı öğretmenleri Yusuf Gök, Gönül Ulaş ve Mümine Halaçkaya,  Mali Müşavir Canan Taşkın Zayif ile İŞKAD yöneticilerine teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞKAD’ın, ‘Liderlik, ve, Meslek, Seçimi’, Eğitimleri, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1