301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 09:33 Bu haber 748 kez okundu
 
İŞKAD, ‘Moda ve Tasarım Merkezi’ olma yolunda ilk adımı attı
Endüstri 4.0 ile dünyanın iş yapış şeklinin yeniden şekillendiği ifade eden Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, İŞKAD ve dünyaca ünlü markaların 3 Boyutlu Dijital Moda Tasarımını yapan Masterkey Teknoloji işbirliği ile Adanalı kadınlara ‘3 Boyutlu Dijital Moda Tasarım Eğitimi’ vererek ‘Moda ve Tasarım Merkezi’ olma yolunda ilk adımı attı.
EKONOMİ Haberi
İŞKAD, ‘Moda ve Tasarım Merkezi’ olma yolunda ilk adımı attı

3 BOYUTLU DİJİTAL MODA TASARIM EĞİTİMİ VERECEK

Adanalı kadınlara yönelik verilecek olan 3 Boyutlu Dijital Moda Tasarım Eğitimine ilişkin açıklama yapan Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, “Adana’da ‘Moda ve Tasarım Merkezi’ kurma yolunda ilk adımı atıyoruz. Gelişen dünya’da yeni bir teknolojik çağa girdiğimiz bir dönemde İŞKAD olarak yeni bir projeyi Adanalı kadınlarla buluşturacağız. Bünyesinde bu kadar yetenekli kadını barındıran Adana’nın tasarım üssü olmasının önünde artık engel kalmamıştır. Adana İŞKAD ve Masterkey Teknoloji birlikteliği ile Adana’da üç boyutlu moda tasarım merkezi kurulması yolunda; ‘3 Boyutlu Dijital Moda Tasarım Eğitimi’ vereceğimizin müjdesini veriyorum. Ayakkabı, çanta, kıyafet alanında 3D teknolojik eğitim ile ürünler gerçekmiş gibi görülmektedir. Dijital dönüşümü gerçekleştirilen tekstil sektöründe üreten kadınların geliştirilmesi için verilecek bu eğitimi alan kadınlar; evlerinden dünyaca ünlü firmalara kendi yaptıkları tasarımlarını ulaştırarak para kazanacaklardır.” dedi.

 

MÜRACAAT; 10 EYLÜL 2019’A KADAR YAPILABİLECEK

Eğitime katılma koşulları hakkında da bilgi veren İŞKAD Başkanı Berman Mantı, “Eylül ayında yapılacak ilk eğitim çalışması çerçevesinde moda ve tekstil tasarım alanında temel eğitim almış tüm Adanalı kadınlar bu eğitime başvurabilecektir. Temel bilgisayar, kalıp ve tasarım bilgisine sahip Adanalı kadınların İŞKAD’ın info@iskad.org adresine ve eş zamanlı  Masterkey Teknolojinin info@masterkey.com.tr mail adresine açıklamalı ve resimli CV’lerini yollamalarını, gelen CV’ler üzerinden ön değerlendirme yapılıp, eğitim için asil ve yedek katılımcılar belirlenecek ve Eylül ayının son haftası eğitime katılma hakkı kazanan kişiler Masterkey Teknoloji tarafından belirlenecektir.” diye konuştu.

3 Boyutlu Dijital Moda Tasarım Eğitimine katılmak isteyen kadınların 10 Eylül 2019 tarihine kadar müracaat yapalabileceği bildirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞKAD,, ‘Moda, ve, Tasarım, Merkezi’, olma, yolunda, ilk, adımı, attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1