301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 15:18 Bu haber 471 kez okundu
 
Kadın Derneklerinden Çocuk İstismarına Ortak Tepki
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Lokalinde bir araya gelen BPW Adana İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği, Adana İŞKAD, Adana Ka-Der, Ka.der Doğu Akdeniz Temsilcisi (Adana, Hatay, Osmaniye, K. Maraş), Adana Kız Lisesi Mezunlar Derneği, Biz De Varız Destekleme Derneği, Seyhan Soroptomist Kulübü, Adana Estetisyenler Derneği, JCI (Genç Liderler ve Girişimciler) Derneği Adana Şubesi Başkan ve üyeleri İstanbul Küçükcekmece’de yaşanan korkunç çocuk tecavüzüne ortak tepki göstererek basın açıklaması yaptılar.
GÜNDEM Haberi
Kadın Derneklerinden Çocuk İstismarına Ortak Tepki

ÇOCUKLARIN DİLİ YOK AMA BİZİM VAR

 Kurumlar adına açıklamayı okuyan BPW Adana İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Dernek Başkanı Sezi Özçakmak, “Bildiğiniz üzere tüm STK ların ortak amacı, içinde yaşadığımız toplumu ve  ülkemizi daha çağdaş bir düzeye çıkartmaktır… Atalarımız kanları pahasına savaşarak bizlere cennet bir vatan bıraktı. Bizlerin görevi ise, çocuklarımıza bu vatanı gelişmiş bir ülke olarak bırakmaktır…. 

Bizler STK üyeleri olarak bu amacı gerçekleştirebilmek uğruna sayılı ömrümüzden sayısız günler harcarken böylesine insanlık dışı olayları duymak ruhumuzda infial uyandırmaktadır…. Bu kapsamda, STK’lar  olarak, kadına ve çocuğa yönelik her türlü tecavüz ve istismarın en şedit cezalarla cezalandırılmasını istemek hakkımızdır diye düşünüyoruz…

Küçükçekmece’de insan kılığına girmiş cani, sokakta oynayan bir çocuğu apartman boşluğuna götürüyor ve 5 yaşındaki bu kız çocuğuna adeta bir vahşet yaşatıyor....

Küçük bir kalp, böylesine çirkin,  böylesine tarifi olmayan bir insanlık suçuyla karşı karşıya kalıyor! …

Bizler artık bu tür acıları ülkemizde yaşamak istemiyoruz…

Çocuk istismarı suçunun, hiçbir açıklaması yoktur ve olamaz da!  Bu vahşet hepimizin yüreğini kanatmış, kamu vicdanını derinden sızlatmıştır…

Bu nedenle adaletin hepimiz için layıkı ile yerini bulması gerekiyor….

İnsani ve vicdani değerlere sahip bireyler ve  toplumumuz için bu çok ağır bir yüktür…

Göz göre göre, minik kalplere, çocuklarımıza uzanan bu pis ellerin, bu canilerin, insanmış gibi aramızda dolaşmasına izin verilmesini istemiyoruz….

Kamu vicdanını rahatlatmak ve ülkemizde benzer olayların bir daha yaşanmaması adına bu karanlık zihniyetlere en ağır cezaların verilmesini istiyoruz...

Cinsel istismar,şiddet ve cinayetler son bulana kadar hep birlikte mücadele edeceğiz.Hepimiz Anayasal sorumlulugu çocuklarımızı korumaları kollamaktir.

Yine İstanbul’da metrobüste yaşanan bir taciz olayı daha duyduk. Şuursuz, merhametsiz, pis ruhlu insanların yaptıklarının maruz görünecek hiçbir tarafı bulunmamaktadır….

Bu vahşetin sınırı yok!...

İnsan aklının almadığı bu ve buna benzer tüm vahşetler için hukuk ve adaletin bir an önce tesis edilmesini istiyoruz….

Ölünün dili yok!... çocuğun dili yok!... ancak bizim var!...

onlara yaşatılan bu zulme karşılık sesimize kulak verilsin istiyoruz. Gereği yapılıncaya dek onların çığlığı olacağımızı belirtiyor, Allah hepimizi, tüm insanlığı bu canilerden korusun diyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadın, Derneklerinden, Çocuk, İstismarına, Ortak, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1