301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Aralık 2019 - Salı 23:12 Bu haber 473 kez okundu
 
Kimya Mühendisleri Mesleki Dayanışma Gecesinde buluştu
TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şube Geleneksel Mesleki Dayanışma Gecesi düzenledi.
YAŞAM Haberi
Kimya Mühendisleri Mesleki Dayanışma Gecesinde buluştu

Şubenin kuruluşu hakkında bil vererek gecenin açılış konuşmasını yapan TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Güney Bölge Şubesi Başkanı Ümit Türkmen, şunları söyledi;

“Bizim odamız, Kimya Mühendisleri Odası, ilgili yasa ile kurulan ilk beş odadan biri olup, kamu kurumu niteliğindeki mesleki ve demokratik bir kitle örgütüdür. Kurulduğu günden bu yana TMMOB ilkelerinden sapmadan, emekten, halktan, barıştan yana olan kimliğini korumuştur. Meslek ve meslektaş sorunlarının ülkenin ve halkın sorunlarından ayrılamayacağını kabul eder. Sanayileşme ve demokratikleşme alanlarında durum tespitleri yapar, politikalar ve çözüm önerileri üretir. Üyelerinin çalışma koşullarını iyileştirmek, bilimsel anlamda mesleğini yapabilmesi için özgürce çalışma imkanı sağlamak en önde gelen hedeflerinden biri olmuştur. Örgütsel bağımsızlığını her koşulda korur, gücünü sadece üyesinden ve bilimsel çalışmalarından alır.”

 

ÜRETİM VE KİMYA CAN ÇEKİŞİYOR

Ülke ve mesleklarinin zor günlerden geçtiğini de vurgulayan Başkan Türkmen, “Üretimin ve kimya sanayisinin can çekiştiği bu günlerde, en büyük kaybı bölgemiz yaşamaktadır. Yaşadığımız coğrafyanın, dünyanın siyasi- politik haritasında ve hedefinde olması, yapacağımız üretimde, ticarette önümüzü göremeyişimiz, yaşadığımız günlerin stresini getirmektedir. Adana için binlerce kişiye istihdam sağlayan, yılların dev otomotiv firması TEMSA bile bugün durma noktasındadır. Her geçen gün karşı karşıya kaldığımız, ciddi sorunlar bizleri mesleğimize ve odamıza karşı tepkisel olmaya itmektedir. Oysaki her zamankinden daha sıkı bağlarla, odamıza, mesleğimize ve örgütlülüğe sahip çıkmalıyız. 65 yılı geride bırakan odamızın öncülüğünde, karamsarlığa kapılmadan, bireyselliğe değil biz olmaya, geçmişte olduğu gibi bugün de, bilimin pozitif ışığıyla mesleğinin gereğini yapmaya, üretmeye, üreterek ülkemize ve halkımıza değer katmaya, odaklanmalıyız. Üreterek büyüyen ve paylaşan özgürce ve insanca yaşamın umudu olmalıyız.

Sizler, bugün aramızda olarak, bu umuda inancımızı çoğalttınız. Hayat telaşı, iş stresi, ekonomik krizler, bugün bizi ayırmadı, yakınlaştırdı. Bu gece, hepimizin emek verdiği, katkı koyduğu, inandığı, dayanışma ve hoşgörü gecesi oldu. Bu gece, tecrübenin ve emeğin, genç mühendislerle buluştuğu anlamlı bir gece oldu. Bu bayrak yarışında, genç arkadaşlarımızın da TMMOB ruhunu taşıması hepimize mutluluk verdi. Kimya mühendisi olmaktan ve bu coşkunun meslek odamız çatısı altında artarak devamından onur duyuyoruz.

Sözlerime son verirken; Gecemizin düzenlenmesinde odamıza katkıda bulunan, belediye başkanlarımıza, meslektaşlarımıza ve dostlarımıza, yönetim kurulundaki arkadaşlarıma, şube müdürümüz ve şube çalışanı arkadaşımıza, yanımızda olarak heyecanımızı paylaşan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Dilerim bu gece, stresli ve yoğun geçen 2019 u, güzel anılarla geride bırakmaya ve 2020 ye neşeli bir merhaba demeye vesile olur.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kimya, Mühendisleri, Mesleki, Dayanışma, Gecesinde, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1