301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 12:41 Bu haber 1587 kez okundu
 
Kız Kardeşlerin “Avukatlık Ruhsatı” Sevinci
Adana Barosu’nda staj eğitimlerini başarıyla tamamlayan iki kız kardeş meslek yemini ederek avukatlığa adım attı.
EĞİTİM Haberi
Kız Kardeşlerin “Avukatlık Ruhsatı” Sevinci

Başkanlık odasında gerçekleşen ruhsat töreninde Cansu ve Merve Coşman kardeşler avukatlık cübbesi giymenin heyecanını birlikte yaşadılar. Tören, koronavirüs salgını nedeniyle sosyal mesafe, izolasyon kuralları gözetilerek ve kısıtlı katılım ile yapıldı.


Baro Başkanı Av. Veli Küçük, törende yaptığı konuşmada, “Dünyayı ve ülkemizi etkisine alan pandemi ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde ruhsatını alan genç meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Biliyorum ki kendileri meslek hayatı boyunca hakka, hukuka, adalete ve insan haklarına önemli katkılar sunacak, meslek ilke ve kurullarına uyacaklardır. Her iki meslektaşımı yetiştirip bu günlere getiren başta ailesini ve onlara emek veren büro avukatlarını tebrik ediyorum. Dünyada ne olursa olsun, biz avukatlar her zaman adaletin peşinde ve haktan yana olacağız.” dedi.

 

Baro Başkanı Av. Veli Küçük’ün konuşmasının ardından iki kız kardeş Cansu ve Merve Coşman meslek yemini etti. Yemin sonrası genç meslektaşlarımıza Yönetim Kurulu Üyemiz Av. Timur Ortatepe tarafından cübbeleri giydirildi. Yapılan törenle ruhsatlarını alan genç meslektaşlarımıza günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

“ATATÜRK İLKE VE INKILAPLARI IŞIĞINDA YÜRÜYECEĞİZ”

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu Cansu ile Başkent Üniversitesinden mezun Merve Coşman aile iki avukatın olmasının çok güzel bir duygu olduğunu belirttiler. Başta anne ve babaları olmak üzere kendilerine emeği geçen Baro Başkanı Av. Veli Küçük ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.

 

Atatürk İlke ve Inkılapları ışığında avukatlık mesleğini layıkıyla yapacaklarını vurgulayan Cansu Coşman, “İki kız kardeş olarak birlikte mesleğe adım atmış bulunuyoruz. Kardeşimle birlikte Kozan’da adaletin tecellisi ve insan haklarını savunacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın. Mesleğimizi gururla yapacağız. Kardeşim Merve beni örnek alırken ben de babamın isteğini yerine getirdim." dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kız, Kardeşlerin, “Avukatlık, Ruhsatı”, Sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1