301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 20:33 Bu haber 1046 kez okundu
 
Kocaispir: ''Adana için ne yapılacaksa varız''
Gurme 2019 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı açıldı. Açtığı stantla fuarda yerini alan Yüreğir Belediyesi, ekipleri ile gelen ziyaretçilere ikramlarda bulundu.
YAŞAM Haberi
Kocaispir: ''Adana için ne yapılacaksa varız''

Yüreğir Belediyesi Kültürevleri deneysel mutfaklarında görev yapan öğretmen ve öğrenciler bölgemizde bolca bulunan portakal ve karpuz ürünlerinden yapılan  yeni lezzetleri fuara katılan vatandaşların beğenisine sundular. Ziyaretçilere karpuz pekmezi, portakallı bici bici, portakallı pasta, şalgamlı kısır, portakallı lokumun yanı sıra yayık ayranı ve sıkma ikram edildi. Fuar 25-28 Nisan tarihleri arasında açık kalacak.

 

Fuar açılışına katılarak vatandaşlara ikramlarda bulunan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, "Bölgemizde yetişen ve Türkiye'nin ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan karpuz ve narenciye ürünlerinden katma değeri yüksek ürünler elde ederek üreticilerimizin önünü açmak ve yatırımcılara alternatif ürünler sunmayı amaçlamaktayız. Yeni ürünler üreterek karpuzun ve narenciyenin para etmediği zamanlarda, elde kalan ürünler en iyi şekilde değerlendirilip, hem bölge ekonomisine, hem de Türkiye ekonomisine olumlu katkı sağlayacaktır. Biz bu yönüyle deneysel mutfağımızda çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

Gıda sektörü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük önem arz eden ana sektörlerden birisidir. Dünyanın en verimli ilk 3 ovasından bir tanesi Çukurova'dır. Tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıkmaktadır.

Açılışı yapılan fuar Adana'mızın tanıtımına önemli katkı sağlayacaktır. Biz de Adana'mızın tanıtılmasına katkı sağlayacak olumlu bütün etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz.'' dedi.

İKRAMDA BULUNULDU

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı M Akif Akay, Adana Milletvekilleri M. Şükrü Erdinç, Orhan Sümer, Ayhan Barut, oda ve sivil toplum temsilcilerini Yüreğir Belediyesi standında ağırlayan Başkan Kocaispir misafirlere ikramlarda bulundu, vatandaşlara buluştu. Fuara katılan firmaları tek tek gezen Kocaispir esnaflara hayırlı işler diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaispir:, ''Adana, için, ne, yapılacaksa, varız'',
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1