301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 09:46 Bu haber 810 kez okundu
 
Milletvekili Bulut’tan Ecz. Yalbuzdağ’a “Hayırlı olsun” ziyareti
CHP Adana Milletvekili Ecz. Burhanettin Bulut, Adana Eczacı Odası Başkanlığına getirilen Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ’ı makamında ziyaret ederek “Hayırlı olsun” dedi.
YAŞAM Haberi
Milletvekili Bulut’tan Ecz. Yalbuzdağ’a “Hayırlı olsun” ziyareti

MİLLETVEKİLİ ECZ. BULUT, “MİLLETVEKİLİYİM AMA ÖNCELİKLİ OLARAK ECZACIYIM”

Ziyarette Türkiye’nin uluslararası alanda yeni gelişmelere gebe olduğunu söyleyen CHP Adana Milletvekili Ecz. Burhanettin Bulut, “Öncelikle tüm ekibinizin yeni görevini tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. Bildiğiniz gibi bir taraftan ekonomide bir taraftan da siyasette yeni sistemin hala tartışılıyor olması gibi sıkıntılar var. Yürütme çok güçlü bir hale geldi. Bu ümitsizlik toplumun çeşitli kısımlarında hissediliyor. Eğitim ve sağlık bu durumdan nasibini alıyor. Sağlığın bir bütçesi var ama bu bütçenin çoğunluğunu maalesef Şehir Hastaneleri alıyor ve 2020’de de yine çoğunluğunu alacak. Şehir Hastanelerinin sözleşmelerinin içeriğini kimse bilmiyor. Bunun 2020 bütçesinde eczacılık açısından sıkıntıları olacak. İlaçlarda kısıtlamalar gelebilir. Yetim ilaçlar ve kemoterapi gibi pahalı ilaçlarda ödememe tehlikesi var. Uygulamada zorluklar geliyor. Gelecekle ilgili daha çok mücadele edileceği görülebilmektedir. Ben milletvekiliyim ama öncelikli olarak eczacıyım. Benim oda başkanlığımda da söylediğim gibi asıl önemli olan eczacıdır, eczacısız ne ilaç olur ne de eczaneler olur. ADEO, hem mücadele eden hem iyi ilişki kuran hem de üyeleriyle ayrım yapmadan bağ kuran bir odadır. Bu önemli meziyet hala devam etmektedir. Mesleğim ve meslektaşlarım adına üzerime düşen ne varsa yapmaya hazırım.” dedi.

 

ECZ. YALBUZDAĞ, “ADEO’NUN KÜLTÜRÜNÜ DAHA İLERİ TAŞIMA AMACINDAYIZ”

Adana Eczacı Odası (ADEO) Genel Sekreteri Ecz. Oğuzhan Sürme, sayman üye Ecz. Sühendan Toksöz, YK Üyeleri Ecz. Erdem Kızıltepe, Dr. Ecz. Tuğçe Dalkır, Ecz. Fulya Akgün, Ecz. Mehmet Ceyhun Dalkıran ile Denetleme kurulu üyesi Ecz. Hakan Deniz’in hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan Ecz. Ö.Mürsel Yalbuzdağ, “Uzun süre oda başkanlığı yapmış başarılı bir siyasetçisiniz. Nazik ziyaretiniz için teşekkür ederim. Ben ve yönetimdeki arkadaşlarım geçmiş dönem yöneticilerimizden aldığımız bayrağı, ADEO’nun kültürünü, deneyimini, öncü oda olmasını daha ileri taşıma amacındayız. Türkiye’de söz sahibi olan, eczacılık ve sağlık politikalarına yön veren bir odayız. Bizlerin tecrübe ve deneyimleri yönetimimizdeki genç arkadaşların dinamizmleriyle oluşturduğumuz örgüt kültürünü ilerilere taşımak için uğraşıyoruz. Siz değerli milletvekillerimiz ile de sürekli istişare içerisinde mesleki görüş alış verişinde bulunuyoruz. Mesleki sorunlarımızın çözümünde desteğinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Milletvekili, Bulut’tan, Ecz., Yalbuzdağ’a, “Hayırlı, olsun”, ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1