Website Suspended

SUSPENDED

This website has been suspended.

Please contact the technical support department.
Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 18:32 Bu haber 456 kez okundu
 
Mustafa Gümüşdamla unutulmadı
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Genel Sekreteri ve TGS Adana Şube Başkanı iken vefat eden Mustafa Gümüşdamla, Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında törenle anıldı.
YAŞAM Haberi
Mustafa Gümüşdamla unutulmadı

24 Kasım 2011’de aramızdan ayrılan Gümüşdamla için yapılan anma törenine CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, 2.Başkan Sait Güleç, Genel Sekreter Ömer Üney, Mali Sekreter Mutlu Mete, Yönetim Kurulu Üyeleri Süreyya Uri, Sefa Saygıdeğer ve Yusuf Baştuğ’un yanı sıra Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya, ailesi ve gazeteci dostları katıldı.


Törende konuşan konuşan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir;  "Mustafa Gümüşdamla’yı bundan 8 yıl önce kaybettik. Yol arkadaşımdı.
Birlikte yola çıkmıştık. Son nefesini de eşi Hilal Gümüşdamla ve benim kollarımda verdi. Mertti, yiğitti, mücadeleciydi. Güler, kızar, küser sonra barışırdı. Herkesle dosttu, arkadaştı. O’nu her geçen gün daha çok özlüyoruz. Bugün burada hem bir acıyı paylaşıyoruz hem de O’nun adını yaşatacak Mustafa Gümüşdamla’nın doğumunu kutluyoruz. Mustafa Gümüşdamla’nın kızı Yağmur bir erkek bebek dünyaya getirdi. Mustafa Gümüşdamla adı verilen minik yavruya uzun ömürler diliyor, ailesine ve milletine hayırlı bir evlat olması ve bahtının açık olması için dua ediyoruz. Yağmur-Oğuzhan Kurt çiftini tebrik ediyor, Mustaf Gümüşdamla adı verilen yavrumuzun dedesi gibi dik, onurlu ve mücadeleci olmasını diliyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Mersin Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyelerinden, İlkhaber Gazetesi Köşe Yazarı M.Zeki Uyanık,
Kur’an-ı Kerim’den sureler ve Fatiha okudu.

Okunan duaların ardından Mustafa Gümüşdamla’nın kabrine karanfiller bırakıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Gümüşdamla, unutulmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1