301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Aralık 2020 - Perşembe 17:57 Bu haber 594 kez okundu
 
Oda/Borsa ve OSB Tarafından “İşletmeler İçin Yapılandırma Semineri”
Adana Ticaret Odası, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Gümrük Müdürlüğü iş birliğinde “İşletmeler İçin Kamu Alacaklarını Yapılandırma Bilgilendirme Semineri” gerçekleştirildi.
EKONOMİ Haberi
Oda/Borsa ve OSB Tarafından “İşletmeler İçin Yapılandırma Semineri”

Online ortamda gerçekleştirilen seminere Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Sütcü, Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Sosyal Güvenlik Kurumu Adana İl Müdürü Bilal Canbolat, Mersin Gümrük Müdür Yardımcısı Mustafa Demir ve Adana Oda/Borsa ve OSB üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Adana Oda/Borsa ve OSB Başkanlığı adına Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç yaptı.

7256 Sayılı Kanun’un içinden geçilen sıkıntılı dönemde, piyasaların rahatlatılması, işverenlerin, sigortalıların borç yükünün hafifletilmesi için ortaya konulmuş son derece önemli bir düzenleme olduğunu söyleyen Başkan Kıvanç, “Getirmiş olduğu düzenlemeler bakımından, borcu bulunan işveren ve sigortalılarımızın beyaz bir sayfa açmasını sağlayacak, daha emin adımlarla ticari faaliyetlerine devam etmelerinin önünü açacaktır. Söz konusu kanun kapsamında kesinleşmiş alacaklar ve bazı alacakların yapılandırmasına ilişkin hükümler ile bazı kapsamlarda değişiklik yapılmasına ilişkin hükümler düzenlenmiştir. Bu kapsamda üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla Adana Oda/Borsa ve OSB Başkanlığı olarak bugün bu toplantıyı online olarak gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Detaylı bilgi almak için GİB, SGK, Gümrük Müdürlüğü ile iletişime geçilebileceğini belirten Kıvanç, “Tüm Adanalı firmalarımızın söz konusu kanun kapsamından azimi şekilde faydalanmasını bunun önemli bir fırsat olduğu düşünüyorum.” dedi.

Adana Oda/Borsa ve OSB Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantı daha sonra Adana Vergi Dairesi Başkanı Ümit Güner, Sosyal Güvenlik Kurumu Adana İl Müdürü Bilal Canbolat ve Mersin Gümrük Müdür Yardımcısı Mustafa Demir’in yapmış olduğu sunumlar ile devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Oda/Borsa, ve, OSB, Tarafından, “İşletmeler, İçin, Yapılandırma, Semineri”,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1