301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 10:58 Bu haber 1335 kez okundu
 
Özbekistan’ın Adana Fahri Konsolosu İlker Medeni Oldu
Özbekistan’ın Adana yeni fahri konsolosu İlker Medeni, Özbekistan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Sayın Alisher AGZAMHODJAEV ve büyükelçilik görevlileri ile bir araya geldi.
DÜNYA Haberi
Özbekistan’ın Adana Fahri Konsolosu İlker Medeni Oldu

Türkiye ve Özbekistan’ın ortak paydaları olan tarihi ve kültürel geçmişlerine vurgu yaparak konuşmasına başlayan İlker Medeni; “Adana Fahri Konsolosluk ofisinin iki kardeş ülke için yarar getireceğine inanıyorum ve ofisimizin her iki ülkeye de hayırlı olmasını diliyorum”  temennisinde bulundu.

TEMEL GÖREVLERİM VAR

İlker Medeni, temel misyonunu “İki ülke arasındaki ilişki dostluktan öte kardeşlik seviyesinde olup; her geçen gün daha da güçlenerek gelişmektedir. İki kardeş ülkenin ortak çıkarlarını korumak ve kollamak için, ileriye dönük atılacak her adımda Adana ve bölgesindeki iş dünyası ile el birliği yapacağım. İki ülke arasındaki ticari, sosyal ve kültürel zenginlikleri bir araya getirmeyi temel görev edineceğim. 

TEŞEKKÜR EDERİM

Göreve getirilmemde emeği geçen başta Cumhurbaşkanlarımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Sayın Şevket MİRZİYOYEV olmak üzere; Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU ve Özbekistan Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanı Sayın Abdulaziz KAMİLOV, Özbekistan Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçisi Sayın Alisher AGZAMHODJAEV ve Özbekistan Büyükelçiliği görevlilerine teşekkürlerimi arz ederim” dedi.

 

adanahabermerkezi.net olarak İlker Medeni dostumuza yeni görevinde başarılar diliyor "Hayırlı olsu" diyoruz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özbekistan’ın, Adana, Fahri, Konsolosu, İlker, Medeni, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1