301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 10:51 Bu haber 474 kez okundu
 
Rahmet İklimi 3 Aylar
ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
YAŞAM Haberi
Rahmet İklimi 3 Aylar

“Ramazan Ayının müjdecisi mübarek üç aylara girdiğimiz bu günlerde idrak edeceğimiz Regaip Kandili’nin sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının oluşmasına, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine vesile olacağına inanıyorum. Rabbimizin engin hazinesinden faydalandığımız üç aylara girmiş olmanın mutluluğunu yaşarken, bizlere rahmet ve hidayet rehberi olan Kur’an’ın indirildiği Ramazan Ayı’nın da yaklaştığının müjdesini vermektedir.

Recep ayı içinde Regaib ve Miraç gecelerini saklarken Şaban ayı berat gecesi ile taçlanmaktadır. Böylesi zamanların değerini bilerek Allah’ın rızasını kazanmaya gayret etmek, geçmişin muhasebesini yaparak yeni yol haritası belirlemek en doğru yaklaşım olarak görünmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle İslâm âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum. İslâm dünyasında akmaya devam eden kanın ve gözyaşının bir an önce durmasını; insanlığın huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakmasını, bu aylarda yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların kabul olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

------------------------------------------------

 

BİR DAVA ADAMI: PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, ayrıca Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 9. sene-i devriyesinde, Türk siyasetinin önemli liderlerinden, büyük dava adamı, 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı  rahmet ve hürmetle ya’d ett.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rahmet, İklimi, 3, Aylar,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1