301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Ekim 2020 - Pazar 16:27 Bu haber 448 kez okundu
 
Seyhan Baraj Gölü Çevresindeki 15 Kaçak Yapı Yıkıldı
Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin kanayan yaralarından biri olan ve uzun yıllardır çözülemeyen Seyhan Baraj Gölü çevresindeki kaçak ticari yapılaşmalarla ilgili sorunu ortadan kaldırmak için düğmeye bastı.
YAŞAM Haberi
Seyhan Baraj Gölü Çevresindeki 15 Kaçak Yapı Yıkıldı

KIYILAR ŞAHISLARIN DEĞİL HALKIN OLACAK

İlk etapta Medline Hastanesi arkasında kalan nokta ile Çatalan Köprüsü arasındaki kıyı şeridinde faaliyet gösteren yaklaşık 15 kaçak ticari yapı, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Emniyet Güçleri’nin nezaretinde, uzun sure önce yapılan uyarının ardından iş makineleriyle yıkıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, kaçak yapılaşmayla mücadelenin süreceği ve nihai amaç olarak Seyhan Baraj Gölü çevresinde, halkın kullanımında olması gereken alanların tamamının, kaçak yapılaşmadan temizlenmesi olduğu belirtildi.

Açıklamada, benzer durumda olan yapı sahiplerinin, kaçak yapılarını kendiliğinden kaldırmalarının beklendiği, aksi taktirde kanunların uygulanması noktasında gerekenin yapılacağı bildirildi.

VALİLİĞİMİZ VE İLGİLİ KURUMLARLA KOORDİNELİ ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ

Kaçak yapılaşmayla mücadelenin Çatalan Köprüsü’nün karşısında da süreceği kaydedilen açıklamada şu bilgilere yer verildi: “ Adnan Menderes Bulvarı ve Amerikan Adası olarak bilinen bölgedeki kaçak yapıların da vatandaşlarımızın kullanımına açılmasını planlıyoruz. DSİ’nin,  Adnan Menderes Bulvarı ve söz konusu adayla ilgili bir projesi var. Biz bu projenin tamamlanmasını beklediğimiz için, kaçak yapıyla mücadeleye farklı bir bölgeden başladık. Bu konuda Valiliğimiz ve ilgili kurumlarla birlikte, koordineli şekilde hareket ediyoruz. Zaten söz konusu proje başladığında, bölgedeki kaçak yapıların varlığı da son bulacak. Bununla alakalı ilgili kurumlarımızla görüşmelerimiz başladı.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seyhan, Baraj, Gölü, Çevresindeki, 15, Kaçak, Yapı, Yıkıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1