301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 13:47 Bu haber 352 kez okundu
 
Seyhan’da hem üreten hem de tüketen mutlu olacak
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Seyhan Belediyesi’nin üreticileri destekleyen, ürünlerin üreticiden tüketiciyle hızlı ve ekonomik fiyatlarla ulaşmasına sağlayacak kooperatifçilik faaliyetlerinin öncüsü olacağını söyledi.
SİYASET Haberi
Seyhan’da hem üreten hem de tüketen mutlu olacak

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’la birlikte Yeşilyurt Mahallesi Karaafat caddesi ve Küçükdikili mahallesinde esnaf ziyaretleri yaptı, yurttaşlarla kucaklaştı.

 

BELEDİYELER İSTİHDAMI VE ÜRETİMİ ARTIRAN HİZMETLER YAPMALI

Yurttaşlar ve esnaf işsizlikten yakınırken Akay, belediyelerin tek başına işsizliği çözmesinin mümkün olmadığını ancak, sorumluluk alanlarında istihdamı ve üretimi artıracak hizmetlerle işsizlik sorununun çözümüne önemli katkılarla bulunabileceğini kaydetti.

 

ÜRETİCİ DESTEKLENECEK

Akay, 1 Nisan’dan itibaren Seyhan Belediye Başkanlığı döneminde farklı alanlarda kurulacak üretim ve tüketim kooperatifleriyle hem üreticiyi destekleyeceklerini hem de halkın ürünlere kolay ve ucuz erişimini sağlayacaklarını, hem de istihdamı artıracaklarını vurguladı. Adana’nın dünyada eşine az rastlanan verimli topraklara sahip olduğunu anımsatan CHP’li Akay, kırsal kalkınmanın önemine değinerek, kırsaldaki küçük çiftçinin üretimini destekleyeceklerini kaydetti.

 

SEYHAN BELEDİYESİ KOOPERATİFÇİLİĞİN ÖNCÜSÜ OLACAK

Akay şöyle konuştu: “Ürünlerin işlenmesi, konserve, reçel, kuru sebze ve meyveler haline getirilerek satışa hazırlanabilmesi için gerekli olan altyapı, soğuk hava depoları, paketleme tesislerinin oluşumunu sağlayacağız. Ürünlerin, üreticiden tüketiciye aracısız, hızlı ve ekonomik fiyatlarla ulaşmasını sağlayacak kooperatifçilik faaliyetlerinin altyapısı belediye tarafından oluşturulacaktır.  Bu ürünleri yetiştirmek isteyen çiftçilerimizi katma değeri yüksek ürünlerle tanıştırıp gelir düzeylerinin artmasını sağlayacağız. Yetiştirdikleri ürünlerin kapalı semt pazarlarında ve yerel marketlerde doğrudan tüketici ile buluşmasına imkan tanıyacağız.”

 

ŞEFFAF, ÇOĞULCU, KATILIMCI VE DEMOKRATİK BİR YÖNETİM ANLAYIŞI

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Akif Kemal Akay, şeffaflığı, çoğulcu ve katılımcı demokrasi ilkelerini esas alan bir yönetim anlayışıyla Seyhan’a hizmet edeceklerini dile getirerek şunları söyledi:

 “Farklı etnik, kültürel, dini, ekonomik, cinsiyet kökenli insanların bir arada mutlu ve onurlu bir şekilde yaşamasını sağlayabilmek önceliğimiz olacak. Bunun için laiklik, demokrasi, insan hakları, özgürlük, eşitlik gibi kavramlar temelinde birlikte yaşamayı hedeflemek belediyecilik anlayışımızın ana noktasıdır.  Sivil toplum örgütleri, akademik çevreler, sendikalar, iş çevreleri, mahalle temsilcileri, kadınlar, gençler, çocuklar, yaşlılar, emekliler, engellilerin de temsil edildiği demokratik bir yapılanmayı Seyhan Belediyemize uygulamanın kesin kararlılığındayız”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seyhan’da, hem, üreten, hem, de, tüketen, mutlu, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1