301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 15:21 Bu haber 1103 kez okundu
 
Seyhan Kent Konseyi, Apartman Görevlilerini Hijyen Konusunda Bilgilendiriyor
Başkan Erkan Karakaya, “Yakın çevremizdekilerin hijyen hassasiyeti, kişisel hijyenimizi korumak kadar önemlidir” dedi.
YAŞAM Haberi
Seyhan Kent Konseyi, Apartman Görevlilerini Hijyen Konusunda Bilgilendiriyor

Seyhan Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya, korona Virüs tehdidi ile vatandaşlara “evde kal” çağrısı yapıldığını anımsatarak, “Şu günlerde; önerilen izolasyon şartlarına uyup evde kalanların, günlük ihtiyaçlarını karşılamakta yardımcı olan apartman görevlilerinin, en az evde hijyen kurallarına ve izolasyona dikkat eden vatandaşlar kadar bilinçli hareket etmeleri, bu virüsün bulaşmasını önlemede hayati önem arz etmektedir. “dedi.

Karakaya, Seyhan Kent Konseyinin de bu gerçekten hareketle, Seyhan ilçesinde çalışan apartman görevlilerine, apartman hijyenine ve apartman sakinlerine verilecek hizmetlerde dikkat edilecek konulara dönük bilgilendirme programı başlattığını söyledi.

APARTMAN EMEKÇİLERİ BİLGİLENDİRİLİYOR

Programlanan bu çalışma doğrultusunda Seyhan Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya , Seyhan Kent Konseyi gençlik meclisi üyeleri ile birlikte, apartmanları tek tek ziyaret ederek, Seyhan’da virüsün yayılımını azaltmak için apartmanlardaki hizmet emekçilerini  bilgilendirdiklerini belirtti.

Seyhan Kent Konseyi Başkanı Erkan Karakaya yaptığı açıklamada; yürütülen çalışmalar hakkında şöyle konuştu:

“İnsanlarımızın virüs tehdidi ile evde kalıp, sosyal izolasyona dikkat etmelerine rağmen, ihtiyaçlarının karşılanması noktasında ve apartman içi hijyen açısından apartman görevlilerinin rolü çok önemlidir. Çoğunlukla evde kalan insanlarımızın ihtiyaçlarının temini ve kendilerine ulaşması apartman görevlileri tarafından yerine getirilmekte. Yine insanların evlerinin içerisindeki hijyen şartlarından çok, evin dışındaki hijyen şartları daha çok önem arz etmektedir. Korona virüs,  izolasyondaki vatandaşımızın evinde aniden ortaya çıkmayacaktır, mutlaka dışarıdan bir taşıyıcı ile eve gelecektir. Böyle bir bulaş zincirinde de önümüze çıkan en önemli kişi, apartman görevlisi olmaktadır.

Seyhan Kent Konseyi olarak bu emekçi arkadaşlarımızın hijyen adına dikkat etmeleri gereken konuları, kendilerini bilfiil ziyaret ederek, Seyhan Belediyemiz tarafından hazırlanan, içerisinde bilgilendirme broşürünün de yer aldığı bir hijyen seti ile gıda ihtiyaç kolisi bırakıyor ve apartman hijyeni ile servis aşamasında apartman sakinleri ile aralarındaki sosyal mesafeyi korumaları noktasına dikkatlerini çekiyoruz.

Proje çerçevesinde; sahada birebir yaptığımız çalışma neticesinde gördük ki, apartman görevlisi arkadaşlarımız genel olarak sorumluluklarının bilincinde olup, ufak tefek bilgi eksikliğinden kaynaklı atlamalar yapabilmekteler. Seyhan Kent Konseyi olarak amacımız, pandemi sürecinde virüs bulaşma riskini en aza indirmek adına, apartman görevlilerimizin,  azda olsa olası uygulama eksikliklerine dikkatlerini çekerek, yardımcı olmak.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seyhan, Kent, Konseyi,, Apartman, Görevlilerini, Hijyen, Konusunda, Bilgilendiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1