Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Mart 2019 - Cuma 12:30 Bu haber 1099 kez okundu
 
Spy Floresans Cihazı Artık Balcalı Hastanesi’nde
Türkiye’de sayılı merkezlerde bulunan, cerrahi ve mikrocerrahi alanda dünyada önemli bir aşama kaydeden “Spy Floresans” görüntüleme cihazı Türkiye İşverenler Sendikası Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne hibe edildi.
SAĞLIK Haberi
Spy Floresans Cihazı Artık Balcalı Hastanesi’nde

İmzalanan Protokolle Balcalı Hastanesine Hibe Edildi.

“Spy Floresans” görüntüleme cihazının devir teslimiyle ilgili Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Toplantı Salonu’nda tören düzenlendi. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Elekcioğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Özbarlas, Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tamer Cevat İnal, Rektör Başdanışmanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Plastik Cerrahi ve Rekonstrüksiyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Metin Yavuz, Türkiye İşverenler Sendikası Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ile Türkiye İşverenler Sendikası Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Genel Müdürü Cengiz Yılmazyavuz, çeşitli cerrahi bölümlerden uzmanlar ve asistanlar katıldı.

 

Prof. Dr. Yavuz: “TİSK Mikrocerrahi Ve Rekonstrüksiyon Vakfı’na Teşekkür Ederiz.”

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Başdanışmanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Plastik Cerrahi ve Rekonstrüksiyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Metin Yavuz, Türkiye’de Cerrahi ve mikrocerrahinin geldiği noktanın son derece önemli olduğunun altını çizdi. Spy floresans görüntüleme cihazının Balcalı Hastanesi’ne kazandıran Türkiye İşverenler Sendikası Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan başta olmak üzere tüm yetkili isimlere teşekkür eden Prof. Dr. Yavuz, bu cihaz ile birlikte cerrahi ve mikrocerrahi alanında faaliyet gösteren uzmanların artık daha doğru sonuçlarla işlem yapacağını söyledi.

 

Prof. Dr. Özkan, “Bu Cihaz, Türkiye’de Sayılı 4-5 Merkezden Başka Yerde Yok.”

Daha sonra söz alan Türkiye İşverenler Sendikası Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan, öncelikli olarak vakfın kurulma amacı ve faaliyetleri konusunda katılımcılara bilgiler aktardı. Balcalı Hastanesi’ne kazandırılan Spy floresans görüntüleme cihazının Türkiye’nin sayılı 4 ya da 5 merkezinde bulunduğunu hatırlatan Prof. Dr. Özkan,  bu cihazı Balcalı Hastanesi’ne kazandırmaktaki amaçlarının, cerrahi ve mikrocerrahi alanında son derece başarılı işler yapılması olduğunu söyledi.

 

Prof. Dr. Elekcioğlu: ”Uzman ve Asistanlara Büyük Kolaylık Sağlayacak.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Elekcioğlu ise cihazın özelliklerinin incelendiğinde son derece önemli sonuçların alınabileceği işlere imza attığına dikkati çekerek, cihazı kazandıran Türkiye İşverenler Sendikası Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetimine de Çukurova Üniversitesi adına ayrıca teşekkür etti. Prof. Dr. Elekcioğlu öğrenci ve asistanlarında bu cihazla mutlaka tanışması gerektiğine vurgu yaptı.

 

Cihaz Tanıtımı Yapılarak Teslim İmzaları Atıldı.

Açılış konuşmalarının ardından spy floresans görüntüleme cihazı Türkiye Temsilcisi Volkan Uyanık, cihazın yaptığı işlemlerle ilgili olarak katılımcılara bir sunum gerçekleştirerek cihazı tanıttı. Daha sonra Türkiye İşverenler Sendikası Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ile Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Elekcioğlu ve beraberindekiler cihazın devir teslimi için protokol metnini imzaladı. İmza töreninin ardından Prof. Dr. Elekcioğlu ile Prof. Dr. Özbarlas; katkılarından dolayı Prof. Dr. Özkan ile Yılmazyavuz’a birer teşekkür plaketi takdim etti.

 

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yöneticileri Rektör Prof. Dr. Kibar’ı Ziyaret Etti.

Törenin ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Başdanışmanı ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Plastik Cerrahi ve Rekonstrüksiyon Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Metin Yavuz, Türkiye İşverenler Sendikası Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan ile Türkiye İşverenler Sendikası Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Genel Müdürü Cengiz Yılmazyavuz’ı makamına kabul etti. Rektör Prof. Dr. Kibar, Prof. Dr. Özkan ile Yılmazyavuz’a katkılarından dolayı plaket verdi.  Ziyaret anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Spy, Floresans, Cihazı, Artık, Balcalı, Hastanesi’nde,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1