301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 20:03 Bu haber 1967 kez okundu
 
Tam Kapanma Perşembe Günü Başlıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Coronavirus tedbirleri kapsamında 29 Nisan Perşembe günü başlayacak tam kapanma 17 Mayıs'a kadar süreceğini açıkladı.
GÜNDEM Haberi
Tam Kapanma Perşembe Günü Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam kapanmaya geçildiğini söyleyerek "29 Nisan 2021 Perşembe akşamı Saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah Saat: 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü;

"İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

Şehirlerarası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirlerarası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek

Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tam, Kapanma, Perşembe, Günü, Başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı UA-135638674-1